poniedziałek, 7 października 2013

Konto Rozsądne w Alior Banku

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie. Mam nadzieję, że wrócę na dłużej do aktywnego pisania bloga, co pomoże nam wszystkim w dorobieniu lub oszczędzeniu kilku złotych.


W dzisiejszym artykule chciałbym opisać Konto Rozsądne, które założyć można w Alior Banku. Ktoś może zapytać dlaczego akurat to konto? Opisuję je dlatego, że oferuje nam całkiem wysoki zwrot, który wynosi 5% od transakcji kartą debetową za zakupy spożywcze.
Co zrobić, żeby otrzymać zwrot?

Należy dokonywać płatności kartą debetową w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach. (nie wliczają się do tego transakcje internetowe). Za nasze zakupy otrzymamy wtedy 5% zwrotu. Maksymalny zwrot miesięczny wynosi 50zł, a w ciągu roku możemy otrzymać maksymalną premię w wysokości 400 złotych. 
Maksymalny zwrot miesięczny osiągniemy wydając 1000zł miesięcznie.

Jedynym warunkiem otrzymywania zwrotu w Koncie Rozsądnym jest przelewanie swojego wynagrodzenia do Alior Banku. Wynagrodzeniem może być nasza pensja, emerytura, renta lub stypendium z uczelni. 


Konto Rozsądne w Alior Banku można założyć poprzez złożenie wniosku internetowego tutaj.

Jakie opłaty występują w Koncie Rozsądnym?

Jeśli z Konta Rozsądnego będziemy korzystać we właściwy sposób, to jedyną opłatą, która zostanie nam naliczona jest 5 zł miesięcznie za kartę debetową. (o możliwości zwrotu bez karty debetowej i opłaty za nią można przeczytać w dalszej części artykułu) W zamian otrzymujemy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Nie zapłacimy także za prowadzenie konta, ani krajowe przelewy internetowe w złotych.

Żeby zwróciła się nam opłata za kartę, należy dokonać w ciągu miesiąca transakcji za minimum 100 zł. Wtedy otrzymamy 5 zł zwrotu. Każda złotówka więcej, którą zapłacimy za zakupy spożywcze przynosi nam już czysty zysk.

Bardzo ważne jest to, żeby przelewać swoje wynagrodzenie na konto w Alior Banku. W innym wypadku 
opłata za kartę wzrasta do 9zł miesięcznie i dodatkowo płacimy 8 zł miesięcznie za prowadzenie konta. I co najważniejsze nie otrzymamy wtedy 5% zwrotu. 

W jaki sposób przenieść wynagrodzenie do Alior Banku?

Jeśli chcemy możemy sami przejść się do naszego pracodawcy i u niego zmienić numer konta, na które przelewane jest nasze wynagrodzenie. Jeśli jednak chcielibyśmy zmienić numer konta, który jest w ZUSie, Urzędzie Skarbowym lub innych instytucjach, bo stare konto chcemy zamknąć, to lepiej skorzystać z bezpłatnej pomocy oferowanej przez Alior Bank, który dodatkowo może przenieść z naszego starego banku polecenia zapłaty i stałe zlecenia. Bank może zamknąć nasze poprzednie konto i przetransferować zgromadzone środki na konto w Alior Banku.

Żeby to zrobić należy złożyć w oddziale banku wniosek o przeniesienie rachunku / usług płatniczych oraz pełnomocnictwo.

Jeśli chcemy po prostu zmienić numer konta, na które ma wpływać nasze wynagrodzenie możemy pobrać odpowiedni wniosek i zanieść go do Alior Banku, który dostarczy go naszemu pracodawcy lub możemy to zrobić samodzielnie

Jaką kartę wybrać do Konta Rozsądnego?

Do wyboru mamy trzy typy kart:
1) Wypukła karta Debit MasterCard PayPass
2) Płaska karta MasterCard Debit
            a) personalizowana
            b) niespersonalizowana
3) Naklejka Zbliżeniowa

Czym różnią się poszczególne karty?

Karta wypukła jest najbardziej uniwersalna. Jeśli chcemy połączyć zalety tradycyjnej karty i płacić nią w sklepach oraz posługiwać się kartą w Internecie i korzystać z technologii zbliżeniowej to powinniśmy wybrać właśnie tą opcję. Karta ta przychodzi do nas pocztą, więc nie zostanie nam ona wydana od razu.
Karta płaska może być ciekawą alternatywą dla osób, które nie chcą korzystać z karty w Internecie, ani płacić nią zbliżeniowo. Funkcje te są niedostępne w tym przypadku. Jest to z pewnością zaleta dla osób, które nie mają zaufania dla nowych technologii i kartą chcę posługiwać się tylko do płacenia w sklepach. Dodatkowo mamy możliwość zdecydować, czy chcemy, żeby na karcie znajdowały się nasze dane osobowe. Jeśli wybierzemy kartę niespersonalizowaną, to możemy otrzymać ją od ręki w oddziale banku. Jest to korzystne, jeśli chcemy korzystać z karty od razu po podpisaniu umowy o konto.
Naklejka zbliżeniowa jest interesującą propozycją dla ludzi, którzy chcą korzystać tylko z płatności zbliżeniowych. Naklejkę możemy nakleić na telefon, lub przypiąć do kluczy i nie musimy wtedy pamiętać o zabieraniu portfela na zakupy.
Jeśli wybierzemy naklejkę zbliżeniową, nie dotyczy nas opłata 5zł miesięcznie, jak to było w przypadku karty. Za wydanie naklejki pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 15 złotych. Można łatwo obliczyć, że opłata ta zwraca się nam już po 3 miesiącach.
Jednym problemem z naklejką zbliżeniową jest to, że nie wszystkie terminale obsługują technologię zbliżeniową. Możemy mieć problem, żeby za wszystkie zakupy spożywcze płacić za pomocą naklejki.


 Jak założyć konto?

Do wyboru mamy cztery metody otwarcia Konta Rozsądnego:
1) w oddziale banku, punkcie Alior Express oraz placówkach partnerskich: listę można znaleźć pod linkiem:
Placówki Alior Bank

2) składając wniosek przez internet

3) przez telefon rozmawiając z doradcą z Contact Center – podpisanie umowy następuje przez kuriera

4) przez system bankowości elektronicznej (opcja dla aktualnych klientów Alior Banku)

Moim zdaniem najwygodniejszym sposobem jest złożenie wniosku przez Internet. W takim wypadku mamy trzy możliwości podpisania umowy:
a) przelewem internetowym z naszego innego konta. (Trzeba wtedy pamiętać, że dane konta z którego robimy przelew muszą zgadzać się z tymi, które wpisaliśmy we wniosku o otwarcie Konta Rozsądnego.)
b) bezpośrednio w oddziale
c) poprzez kuriera
Z tych trzech opcji dla mnie najwygodniejsza i najszybsza jest opcja pierwsza. Nie musimy wtedy wychodzić z domu, możemy to zrobić o każdej porze dnia, czy nocy i nie musimy być wtedy nawet w Polsce. Musimy mieć wtedy jednak konto w jakimś innym polskim banku. Dla osób, które takiego konta nie mają są opcje numer dwa i trzy, z których też oczywiście można skorzystać.

Czy warto skorzystać z tej oferty i ile można na tym tak naprawdę zarobić?

Moim zdaniem jest to na pewno bardzo ciekawa oferta, która daje nam możliwość skorzystania z naprawdę dużego jak na obecne czasy zwrotu. Więc jeśli ktoś robi sporo zakupów spożywczych to w ciągu roku może na tej ofercie sporo zarobić.

W przypadku korzystania z naklejki zbliżeniowej nasz zwrot wyniesie maksymalnie 385 złotych w rok (po odjęciu 15zł za wydanie naklejki zbliżeniowej) W przypadku karty debetowej możemy zarobić najwięcej 360zł. Stanie się tak w przypadku, jeśli maksymalną roczną kwotę zwrotu osiągniemy po 8 miesiącach i zamkniemy konto (maksymalna kwota 400 zł minus 5zł za każdy miesiąc korzystania z karty). Wtedy opłaty za kartę zjedzą nam 40zł. Jeśli zdecydujemy się utrzymywać kartę cały rok na opłatach stracimy 60 złotych w ciągu roku. Jednak nawet licząc 60zł opłat, na koniec roku otrzymamy zwrot w wysokości 340zł.

Co zrobić, jeśli chcemy jednocześnie korzystać ze zwrotu oferowanego przez Alior Bank oraz Alior Sync?

Najkorzystniej byłoby podzielić nasze wynagrodzenie na 2 konta, ale nie wiem czy każdy pracodawca zgodziłby się na takie coś. Można też pokombinować i mieć ze swoją partnerką/partnerem, bratem/siostra itd. po jednym koncie w obu bankach i po prostu jedną kartą płacić w Internecie, a drugą za wspólne zakupy spożywcze. A jeśli i to nie jest dla Was możliwe, to należy po prostu obliczyć, który zwrot będzie dla Was bardziej korzystny i z tego produktu korzystać.

Wniosek o Konto Rozsądne w Alior Banku 

65 komentarzy:

 1. Aktualnie AliorBank ma chyba najlepszą propozycję dla osób, które poszukują dobrego konta. Większość banków wprowadza jedynie podwyżki, a oni jeszcze nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chwilę obecną, to chyba ma już najgorszą ofertę. Ten bank ściąga najwięcej pieniędzy, jak tak się orientowałem ostatnio.

   Usuń
 2. Zastanawiam się nad zmianą banku i Alior w tej chwili ma chyba jedną z najciekawszych propozycji. A trzymać dwóch kont nie chcę... bo nie lubię:) Zobaczymy, pewnie się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda,bank ten już od jakiegoś czasu kusi atrakcyjną ofertą.
  I na obecną chwilę ma najniższe koszty utrzymania w nim konta.
  Sama zastanawiam się nad zmianą banku właśnie na Alior.

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie teraz naklejki zbliżeniowe dają za darmo z nowym telefonem, więc po co za nie płacić?

  OdpowiedzUsuń
 5. chlopie albo pisz kurwa tego bloga albo spierdalaj

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba też zmienię bank na Alior...

  OdpowiedzUsuń
 7. weż sie kurwa do roboty i zapierdalaj na tym blogu ja tu nowych kurwa wpisów nie widze, kurwa

  OdpowiedzUsuń
 8. dobre konto, aczkolwiek do płatności w internecie chyba lepiej używać alior sync

  OdpowiedzUsuń
 9. ale pizda mnie swędzi

  OdpowiedzUsuń
 10. Nierozsądnie byłoby nie założyć tego konta

  OdpowiedzUsuń
 11. Alior sync jest lepsze jeśli chodzi o internet :) dlatego ja takie coś brałem do prowadzenia firmy, łatwiej te faktury za kocioł co segregować i tworzyć w różne segregatory ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Alior Sync ssie najlepszy jest bank spółdzielczy!

  OdpowiedzUsuń
 13. @ Monika znam Cie w wiem, że tez Cie swędzi :) bo wszystkie Moniki to fajne dziewczyny. Viva ruchanko! bez kobiet życie smutne a bez banku spokojnie można sie obyć! Nigdy dosyć Moniki

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobre konto w jeszcze lepszym banku!

  OdpowiedzUsuń
 15. Przyznaje, Alior daje rade. Chociaż do najtańszych nie należy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam nadzieję, że jeszcze oferują to!

  OdpowiedzUsuń
 17. Trzeba być nierozsądnym żeby nie założyć tego konta.

  OdpowiedzUsuń
 18. uważam że alior sync ma o wiele lepsze konto

  OdpowiedzUsuń
 19. Wszystko fajnie, dopóki któryś z ogromnych graczy nie pomyśli kupię spółkę i po prostu nie wchłonie tego młodego przecież banku. A wtedy bańka mydlana może szybko pęknąć...

  OdpowiedzUsuń
 20. Oferty banków bardzo często się zmieniają, także pod względem kont. To co dzisiaj jest fajne i tanie, za kilka miesięcy, już takowe może nie być, gdyż konkurencja przebiję daną ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 21. Alior faktycznie dobry jest, ale trzeba regulaminy czytać :/

  OdpowiedzUsuń
 22. Regulaminy bankowe zmieniają się często więc trzeba na bieżąco czytać

  OdpowiedzUsuń
 23. Alior Bank ma bardzo fajne oferty, sam korzystam z ich usług praktycznie od początku jego powstania na Polskim rynku.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja od roku jestem posiadaczem tego konta i bardzo je sobie chwalę. Szczerze przyznam, że żadnych problemów z nim nie miałem dotychczas.

  OdpowiedzUsuń
 25. Faktycznie Alior bank ma fajne konto. Obecnie na rynku jest coraz więcej promocji, gdzie można zarobić na koncie bankowym. Za korzystanie z konta BPH można otrzymać co miesiąc 50zł. Więcej informacji znalazłem tutaj: http://ekspertfinansow.pl/jak-zarobic-650zl-korzystajac-z-konta-bph/

  OdpowiedzUsuń
 26. Masa konkretnej wiedzy na temat konta, a to lubię. W ogóle bardzo fajny blog:)

  OdpowiedzUsuń
 27. Oferta bardzo fajna, w końcu na zakupy spożywcze wydaje się zwykle najwięcej pieniędzy, przynajmniej w moim gospodarstwie, więc mógłbym faktycznie korzystać z promocji.
  Opłata za kartę też niby nieduża. Mam tylko pytanie, czy jest to może konto tylko dla nowych klientów?
  Sam z Alior bankiem mam dosć niemiłe wspomnienia, choć wynikało to nie z ich uchybień, a raczej z mojego niedoświadczenia. Miałem tam konto jako student i wszystko było ok, dopóki nie przyszły wakacje, wraz z nim brak stypendium, a do tego doszła zmiana w regulaminie określająca, kiedy konto jest kontem głównym. Według ich ustaleń moje nie było główne, więc w miesiącach, gdy nie miałem pieniędzy oni pobierali mi wyższą opłatę. Nie powiem, zdenerwowało mnie to, więc konto zamknąłem.

  OdpowiedzUsuń
 28. Podajesz bardzo konkretne, rzetelne informacje. Świetny blog.

  OdpowiedzUsuń
 29. Właśnie zastanawiam się nad zmianą banku, dzięki za informacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo dobry wpis, dzięki wielkie za informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 31. szkoda, że już nie ma tego konta, bo miał naprawdę dobre warunki.

  OdpowiedzUsuń
 32. A teraz mają jakieś ciekawe promocje?

  OdpowiedzUsuń
 33. Spodziewałem się po fuzji z Meritum jakiegos szału, ale okzało się, że jest całkowicie inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 34. szkoda że blog już nie jest tak aktywny, z ówczesnej promocji korzystałem :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Kiedyś Alior Bank miał fajną promocję polegająca na wypłacaniu 100 zł osobom które założą u nich konto firmowe.

  OdpowiedzUsuń
 36. Niestety, nie zaliczam się do fanów tego typu promocji. Uważam, że są one nieopłacalne, a zwroty są niewielkie. Uważam, że pieniądze warto oszczędzać, a następnie je inwestować - tylko to może przynieść nam jakikolwiek zysk. Czy jesteście podobnego zdania?

  OdpowiedzUsuń
 37. Moim zdaniem tak czy owak zdecydowanie warto przemyśleć inwestowanie w forex lub ogólnie w jakiś sposób w kryptowaluty. Raczej ciężko przejść obok nic w tym momencie obojętnie. Zobaczcie sobie na przykład tutaj https://kantorbitcoin.pl Mamy dołek, więc może to być dobra okazja do wejścia w rynek :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Kiedyś mieli fajną promocję skierowaną do przedsiębiorstw ze zwrotem 100 zł w miesiącu, szkoda tylko że ograniczona czasowo, bo już nie jest dostępna.

  OdpowiedzUsuń
 39. Nie jestem przekonana co do tego banku.

  OdpowiedzUsuń
 40. Miałem tam kiedyś konto ale zrezygnowałem po jakimś czasie.

  OdpowiedzUsuń
 41. Mnie osobiście oferta nie zachwyciła niczym szczególnym.

  OdpowiedzUsuń
 42. Warto w takim momencie skorzystać np. z gotowych porównywarek kont osobistych takich jak http://superkredyty.com

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z porównywarek korzystanie zawsze wychodzi in plus, uważam jednak że kredyt konsolidacyjny alior bank nie ma sobie tak naprawdę równych, jest niesamowity i warto z niego korzystać w trudnej sytuacji finansowej.

   Usuń
 43. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 44. Bartek Wolnowski12 stycznia 2019 12:45

  Ja jakoś nie czułem potrzeby aby otwierać kolejne konto. Bardziej potrzebowałem rozwiązania jak https://www.igoriacard.com/karta-przedplacona-na-wakacje czyli karty przedpłaconej, dzięki której mogę płacić bezgotówkowo będąc za granicą. Świetna sprawa i myślę, że wyrobię kolejną dla mojej żony.

  OdpowiedzUsuń
 45. Kazdy bank ma w swojej ofercie karty kredytowe, ale czasami zdarza się, ze decyzja o niej nie jest dla nas pozytywna. Warto wtedy zastanowić się jakie mamy możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 46. Bardzo ciekawy wpis, choć zastanawia mnie fakt jakie teraz alior bank przygotował promocję. Warto więc skorzystać z porównywarek kont osobistych bo wybrać konto idealnie dopasowane.

  OdpowiedzUsuń
 47. Konto rozsądne w Alior nie można już założyć za to bank przygotował inne ciekawe konta bankowe:
  - Konto Jakże Osobiste;
  - Konto Internetowe;
  - Konto walutowe.

  OdpowiedzUsuń
 48. Nigdy nie miałam konta w tym banku więc nie mogę wypowiedzieć się na temat jakości obsługi.

  OdpowiedzUsuń
 49. "Konto Jakże Osobiste" to najlepszy produkt aktualnie w Aliorze. Wybija się zdecydowanie na tle reszty promocji bankowych.

  OdpowiedzUsuń
 50. Widze, że wspominacie o pożyczkach więc i ja się dołączę. Sporo informacji i to na pewno bardzo wartościowych, które moim zdaniem bez problemu pomoga wam wybrać dla siebie pożyczkę znajdziecie tutaj https://pozyczka-online.info/# . Strona jest bardzo przejrzysta więc nie będziecie mieli problemów z korzystaniem z niej

  OdpowiedzUsuń
 51. Alior Bank ma ciekawe oferty, szybko się rozwija jestem ich klientem od 5lat i jak narazie jestem bardzo zadowolony

  OdpowiedzUsuń
 52. Korzystam z konta w AliorBanku od 4lat i jestem bardzo zadowolony.
  Na plus kontakt z infolinia oraz łatwa w obsłudze aplikacja na telefon.

  najtańszy przelew do uk

  OdpowiedzUsuń
 53. Konto w banku z taką promocją to rewelacyjny wybór. Na pewno warto skorzystać, bo okazje trafiają się rzadko.

  OdpowiedzUsuń
 54. Było i minęło, przez pandemię większość promocji zniknęła

  OdpowiedzUsuń
 55. cenne wskazówki na tym blogu

  OdpowiedzUsuń
 56. Bardzo pomocny wpis! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń