piątek, 2 grudnia 2011

10% w Deutsche Banku + modem Play

W Deutsche Banku pojawiła się nowa bardzo ciekawa promocja dotycząca konta oszczędnościowego. Dla nowych klientów, którzy założą konto po 1 grudnia 2011 roku istnieje możliwość założenia 3 kont oszczędnościowych, na których oprocentowanie brutto będzie wynosić 10%.


 Na jednym koncie możemy mieć do 10'000zł, oczywiście ze względu na podatek Belki. W razie gdy kwota na danym koncie oszczędnościowym będzie wyższa, to oprocentowanie mocno spada. 10% to oprocentowanie brutto, a oprocentowanie netto wynosi 8,1%
Konta oszczędnościowe nie mają z tego co doczytałem kwoty minimalnej dlatego optymalna kwota jest bardzo niska i wynosi 22,54zł i wtedy podniesiemy efektywną stopę procentową do 16,2%, ale jest to raczej bez sensu, szczególnie dlatego, że oprocentowanie to jest bardzo korzystne, więc jednak lepiej zakładać te konta dla maksymalnej możliwej dla nas kwoty.
Oczywiście jak zwykle są jakieś małe haczyki. Z konta oszczędnościowego można bezpłatnie wykonać tylko 1 darmowy przelew w miesiącu. Kartą trzeba dokonywać 1 transakcji miesięcznie, żeby była ona bezpłatna, jednak z tego co doczytałem w regulaminie nie jest ona konieczna, by skorzystać z tej oferty. Oferta jest ważna do 28 lutego 2012r, więc niecałe 3 miesiące.
Jest to na pewno bardzo ciekawa propozycja, dawno już nie mieliśmy na rynku bankowym lokaty/konta z dwucyfrowym oprocentowaniem.

Dodatkową promocją dla nowych klientów DB jest możliwość otrzymania modemu Play za podpisanie umowy. Wtedy musimy jednak spełnić dodatkowe warunki, czyli minimum przez 14 dni mieć na koncie kwotę 1500zł oraz samo konto musimy mieć otwarte co najmniej rok, inaczej będziemy musieli zapłacić karę 129zł (czyli wartość modemu).

2 komentarze:

 1. Nie wiem czy tak bardzo warto uciekać od tego podatku Belki na tym 3 koncie. Nawet po nim będzie ponad 6,56% netto czyi więcej niż w takim np. Aliorze co daje 6,03%.

  Więc ja bym proponował 2x do 10k i 3 na maxa ile mamy. No chyba, że "Na jednym koncie możemy mieć do 10'000zł, oczywiście ze względu na podatek Belki." możemy mieć to 10tys ze względu na ograniczenie banku a nie problem "nasz" zysków i belki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jednak trzeba po oprocentowanie powyżej 10'000zł wyniesie wg. strony:
  "W przypadku, gdy saldo rachunku będzie wyższe niż 10.000 zł oprocentowanie wyniesie 4,09%."

  Więc większa ilość gotówki lepiej trzymać na przykład w BGŻ Optima.

  Pozdrawiam Ciebie i dziękuje za pierwszy komentarz.

  OdpowiedzUsuń