piątek, 25 listopada 2011

Moje produkty bankowe

W tym poście opiszę produkty bankowe, których używam na co dzień. Wyznaję zasadę, że to one mają dla mnie zarabiać pieniądze, więc staram się nie ponosić z tego tytułu żadnych opłat.

Moim podstawowym rachunkiem bankowym jest konto w Idea Banku. Jest to dość nowy bank, który skupia się głównie na klientach instytucjonalnych, ale ma też bardzo ciekawą ofertę dla klienta indywidualnego. O samym banku nie będę się rozpisywał, jeśli to kogoś interesuje, to wystarczy wejść na jego stronę internetową. Dodam tylko, że należy do grupy Getinu, więc strony tych banków są dość podobne.
Wracając do samego konta. Jest one zupełnie darmowe, nie ma tu żadnych dodatkowych warunków do spełnienia, jak kilka płatności kartą w miesiącu lub minimalne wpływy na konto. Brak opłat za prowadzenie konta, przelewy oraz wszystkie bankomaty w Polsce. Do konta możemy założyć bezpłatnie kartę MasterCard, która dodatkowo wyposażona jest w technologię PayPass, czyli tzw. zbliżeniówkę, która pozwala nam płacić do 50zł bez wpisywania PINu.


Posiadam też konto w mBanku. Od kiedy mBank wprowadził opłaty za swoją kartę debetową, to z niej zrezygnowałem, ale zostawiłem samo konto, ponieważ doskonale służy mi ono do wpłacania pieniędzy do zakładów bukmacherskich. Trzymam je także w celu robienia zakupów na allegro, ponieważ ma je bardzo dużo osób i w ten sposób można bardzo szybko dokonywać potrzebnych płatności.


W tym momencie swoje lokaty posiadam w Idea Banku, ale gdy się skończą na pewno przeniosę je do BGŻ Optima.

 Ostatnim elementem bankowości, który posiadam na stałe jest karta MasterCard PrePaid w banku BZWBK. Karta przedpłacona umożliwia zakup biletów taniej linii lotniczej Ryanair bez prowizji za płatność kartą. Jako, że dość często latam, to dzięki tej karcie oszczędzam kilkaset złotych rocznie.


Czasami zakładam jakieś dodatkowe konta, ostatnio np. w Meritum Banku, ale to tylko w celu skorzystania z jakieś promocji. Gdy tylko promocja się skończy, to konto zamykam. Promocja dotyczyła założenia konta i otrzymania bonusu 100zł za paliwo.


To by było chyba wszystko, gdyby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem, albo wyjaśnię bardziej szczegółowo jakieś kwestie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz