wtorek, 4 września 2012

mBank daje 100zł za otwarcie konta

Na Gruperze pojawiła się kolejna oferta banku, który oferuję bonus pieniężny za otwarcie konta poprzez serwis zakupów grupowych. Tym razem jest to mBank, o którym pisałem już na tym blogu kilka razy. Linki do poprzednich wpisów o ofertach mBanku można znaleźć na dole tego wpisu oraz w zakładce: Mapa bloga   znajdującej się u góry.Oferta ta jest skierowana do osób, które nie posiadają eKonta w mBanku. Samemu zastanawiałem się nawet czy nie zamknąć swojego konta w mBanku, żeby móc skorzystać z ofert takich jak ta, jednak numer tego konta mam podany wszędzie gdzie się tylko da i byłoby z tym bardzo dużo roboty.

Sam kupon, który umożliwia skorzystanie z oferty jest darmowy. Po "zakupieniu" kuponu należy do 16 września złożyć wniosek o otwarcie eKonta. W czasie składania wniosku należy także zamówić kartę debetową do rachunku. Jest to warunek konieczny jeśli chcemy otrzymać pełną premię w wysokości 100zł. Jeśli chcemy zgarnąć 50zł nie musimy otwierać rachunku karty.

Aby otrzymać pierwszą część premii należy do 30 września zawrzeć umowę rachunku eKonto. Prawo do drugiej części premii zyskujemy wtedy, gdy do 31 października dokonamy 3 transakcji kartą wydaną do konta. Transakcje muszą być bezgotówkowe, czyli odpadają wypłaty z bankomatów. Muszą być dokonane w Polsce i nie mogą być anulowane poprzez zwrot towaru. Dodatkowo warto zapamiętać to, że transakcje muszą być rozliczone w danym miesiącu, więc nie polecam robienia ich w ostatnich dniach trwania promocji.

Premia jest księgowana na koncie uczestnika do 30 dni od końca poszczególnych miesięcy. Nasze konto i karta muszą być w tym czasie aktywne, więc nie mogą być w okresie wypowiedzenia.

Regulamin tej oferty nie jest zbyt jasny, jeśli chodzi o otrzymanie tylko jednej premii w wysokości 50zł za samo otwarcie rachunku, więc jeśli ktoś się zdecyduje z niej skorzystać to doradzałbym jednak otworzyć rachunek karty debetowej.

Oferta jest z pewnością ciekawa, a warunki są łatwe do spełnienia. Przypomina ona trochę początkową ofertę z konkursu Ty i Sync organizowanego przez bank Alior Sync, w którym także można było otrzymać 50zł za otwarcie konta i kolejne 50zł za 3 transakcje bezgotówkowe kartą wydaną do konta.Dodatkowo przy otwarciu eKonta zostanie włączona nam darmowa przez 90 dni usługa: ATM - Bezpłatne bankomaty na 90 dni. Jednak po tym okresie zostaje nam ona przedłużona automatycznie na: "Wypłaty ze wszystkich bankomatów", więc jeśli ktoś nie będzie chciał płacić za to 5zł miesięcznie powinien z tej usługi zrezygnować.

Trzeba też wspomnieć o opłatach związanych z kartą debetową. Jest za nią pobierana opłata w wysokości 2zł miesięcznie. Z opłaty jesteśmy zwolnieni, jeśli mamy aktywną usługę: Wypłaty ze wszystkich bankomatów lub gdy w ciągu miesiąca dokonamy transakcji za łączną kwotę 100zł.

Link do oferty:
mBank daje 100zł na Gruper

Regulamin oferty:
Regulamin Promocji „100 złotych od mBanku”

Poprzednie posty na temat mBanku:
Początki - oferta mBanku (07/11/2011)
mBank i Groupon po raz drugi (25/12/2011)
Podsumowanie promocji: mBank i Groupon (14/02/2012)
Nowy mBank oraz 200zł od mBanku na grouponie (28/03/2012)
mBank - szansa na otrzymanie czytnika Kindle 4  (04/07/2012)
mBank i Gruper daja 200zł za zakupy  (04/07/2012)

Zachęcam do subskrypcji bloga poprzez RSS znajdujące się u góry po prawej stronie. Pozwoli Wam to być na bieżąco z wszystkimi postami umieszczanymi przeze mnie na tym blogu. W szczególności jednak zapraszam na profil bloga na facebooku. Zamieszczam tam informacje o wszystkich postach, a dodatkowo informuję o ofertach, które są ograniczone czasowo. Zamieszczać tam będę też oferty opisywane przez inne blogi, a także swoje prywatne porady na temat rynków finansowych.
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich

82 komentarze:

 1. Promocja nie wymaga dokonania praktycznie żadnych wpłat na konto, ale czy opłata za prowadzenie karty zostanie pobrana ostatniego dnia września i czy powstały w ten sposób debet nie spowoduje wykluczenia z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 2. Da się to jakoś połączyć z bankier.pl? Czy nie?

  Czy 59rodzic też się załapie?

  Ja się chyba piszę, 200zł znowu wpadnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy: Przez pierwsze 3 miesiące opłata za kartę nie jest pobierana.

   @Marcin: Oferty niestety się nie łączą. Rodzic też się załapie, nie widzę problemów. ;)

   Usuń
  2. A potem jak nie płacić tego 2zł? wpływ na konto 100zł czy wydanie w sklepie? Da się zrezygnować z karty z www? No i wypłaty z bankomatów mnie nie obchodzą :P

   Usuń
  3. Trzeba wydać 100zł w sklepie. Jeśli nie chcesz tego robić to wystarczy zrezygnować z karty przez www.

   Usuń
  4. Zrobisz kiedyś wpis jak po rezygnować z kart w bankach ? :P

   Usuń
  5. W większości chyba da się przez bankowość mobilną. Wpisu chyba nie ma co robić, bo musiałbym chyba w każdym banku brać kartę, żeby to dokładnie sprawdzić. :P

   Usuń
  6. E tam :) napisz jak pozbyć się skutecznie BPH, i kart w których jest opłata do kont w których była promocja (np. Meritum, mBank). Ja np. jeszcze nigdy z karty nie rezygnowałem i nie wiem czy zastrzeżenie to rezygnacja z opłat itd. Te terminy są mi obce...

   Usuń
  7. O BPH napiszę po 15 września jak otrzymam premię. mBank i tak masz 3 miechy za darmo, to zajmiemy się tym wtedy. A co do Meritum to jak dostaniesz premię, to daj znać to Ci napiszę dokładnie co i jak. Najlepiej jak dasz znać po prostu w komentarzu lub na mejla, który jest podany w zakładce o mnie.

   Usuń
 3. Kupiłem dwa kupony, więc warto czy są jakieś kruczki tj. zamykanie karty albo konta? Czy da się kartę po wypłacie premii anulować z poziomu www? Bo mi się już opłat nazbierało :) tj. 2x 9,99, 2x 2zł i 1x2zł razem prawie 26zł miesięcznie za banki (:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamykanie karty można spokojnie zrobić poprzez bankowość mobilną. Zamknięcie konta polega na wysłaniu listownej rezygnacji. 9,99 to BPH, 2x2zł to będzie mBank, a ta trzecia opłata?

   Ja się tylko cieszę, że premia z BPH powinna do mnie dotrzeć już we wrześniu o czym pisałem w nowym podsumowaniu portfela blogowego, bo nie wiem czy widziałeś :)

   Usuń
  2. Ale czy przez www? Czy muszę dzwonić?

   2x 9,99 PLN za BPH razem 19,98 PLN
   2x 2,00 PLN mBank (ten wyżej) 4,00 PLN
   1x 2,00 PLN MeritumBank (rodzic nie chciał a potem żałował ;[)

   Zamknięcie konta listownie darmowe? Czy ogólnie warto brać tą ofertę jak nigdy nie miałem kont w mBanku czy czekać na coś lepszego a może ma "kruczki"?

   Usuń
  3. Przez www, nie musisz dzwonić.

   Zamknięcie konta darmowe, tylko trzeba wydać na znaczek pocztowy :P Według mnie warto brać, bo nie wiadomo czy coś lepszego się pojawi. Poza tym w mBanku nie ma jakiś zaostrzonych rygorów jak są promocje i jak zamkniesz konto, to potem będziesz mógł korzystać z kolejnych promocji. To nie to co Reiffeisen, który nie pozwala korzystać z kolejnych promocji przez 12 miesięcy od zamknięcia konta.

   Kruczków żadnych chyba nie ma, to co najważniejsze to ująłem w tym poście.

   Usuń
 4. Ok dzięki to wzywam kurierów skoro nie da się połączyć z bankier (z własnego polecenia). Razem z banków liczę już na 1100,00 PLN :) a było by stówkę więcej, ale trudno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety nie da się bo musisz złożyć wniosek poprzez link podany w Gruperze. No u mnie kwota się stopniowo powiększa. Już prawie 700zł w portfelu blogowym, ale liczę tylko kasę, którą już mam na koncie.

   Usuń
 5. Jak się nie naciąć na tą płatną usługę ze wszystkich bankomatów 2x 5,00 PLN. Przypuśćmy, że zmienię drugiego na wył. a bank jako, że było 1 dzień włączone pobierze razem 10zł za 2 konta? Można to odznaczyć podczas 3 darmowych miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno się dać odznaczyć w ciągu pierwszych 3 miesięcy, ale najlepiej to zapytać dzwoniąc na infolinię lub korzystając z mCzatu.

   Usuń
  2. Z tego co wiem, w mBanku jest tak, że opłata jest pobierana proporcjonalnie do okresu. 5 zł jest za miesiąc, więc za 2 dni będzie 5 zł podzielić na 30 dni w miesiącu razy 2 dni korzystania :)

   Usuń
 6. Takie coś znalazłem ale chyba to ściema: http://getinonline.pl/butik/wnioski/landing/GO_KONTA/052011-darmowe-konto-internetowe/index.html

  Gdzie ten link rejestracyjny znajdę po zakupie kuponu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do Getinu to to nie jest ściema, ale jest to niezbyt opłacalne, bo dostać 1zł za otwarcie lokaty, która jest słabo oprocentowana to słaby biznes. Tak samo za płatność kartą powyżej 100zł. Mogę to opisać w czasie wolnym, ale moim zdaniem nie warto.

   Usuń
 7. Na kuponie pisze: "korzystając z wniosku internetowego dostępnego poprzez link otrzymany po zamówieniu kuponu[...]"

  albo jestem ślepy albo nie ma tego linku :|

  OdpowiedzUsuń
 8. "korzystając z wniosku internetowego dostępnego poprzez link otrzymany po zamówieniu kuponu, zawrzyj z mBankiem umowę o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego eKONTO"

  Nie ma tego ani na e-mailu ani w pdf kuponu, chyba, że jestem ślepy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No powinien być link w pdfie, który otrzymałeś w załączniku. Jeśli nie ma to zaloguj się na konto na Gruperze i tam poszukaj. ;)

   Usuń
  2. Ani tu ani tu nie ma. Kup na prezent i zobacz, kosztuje 0zł ;p

   Usuń
  3. No kupiłem i faktycznie nie ma :P jakieś jaja se robią :D pewnie przyjdzie potem w mejlu jak się pokapują ;P

   Usuń
  4. No właśnie. Może to jeden wielki przewał a mBank Polska o tym nic nie wie :D

   Usuń
  5. Link przychodzi w mailu :)

   Usuń
  6. Warto dodać, że w drugim a nigdzie o tym informacji na Gruperze nie ma. Wpadka w ofercie.

   Usuń
 9. Czym się różnią eKONTO dla młodych (18-26), eKONTO oraz eKONTO z internetem? Które trzeba założyć. Niech ktoś poda link do wniosku!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałeś już link do wniosku na mejla? Do mnie przyszedł w osobnej wiadomości.

   Usuń
  2. Dostałem jutro wypełnię.

   Usuń
 10. 1. Jak myślicie: czy jak teraz wyślę pismo (już wypełniłem), to zdążę ponownie otworzyć konto przed 16 września i załapać się na promocję?
  2. Xamriks: w regulaminie jest napisane, że przez 3 miesiące masz bezpłatną usługę ATM, ale za samą kartę chyba musisz zapłacić 2zł/miesiąc....
  3. Nie jestem pewien, czy tych transakcji kartą nie trzeba zrobić wyłącznie w pierwszym miesiącu trwania promocji (po 1 października, bo promocja wtedy się zaczyna i przed 31 października, bo taki wymóg)....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem będzie raczej ciężko. Ale bez problemu powinieneś załapać się na kolejną ofertę mBanku. Co do opłaty to gdy włączona jest usługa darmowych bankomatów, to opłata za kartę nie jest pobierana. Co do 3 transakcji, to trzeba je zrobić do 31 października ale można zacząć je robić od razu po otrzymaniu karty.

   Usuń
  2. Przecież można wziąć 3 produkty i powiedzieć w kasie, że osobno. Tak wydać 3-5zł i załatwić to w 5minut.

   Usuń
 11. to zobacz co odpisał mi Pan na mCzacie:

  romocji nigdy nie posiadał konta w mBanku

  Gęsiak, Dariusz: Jest.

  Michał Nowak: gdzie?

  Gęsiak, Dariusz: II. Uczestnictwo w Promocji
  1. Promocja przeznaczona jest dla osób fizycznych, zwanych dalej Uczestnikami, które w okresie
  trwania Promocji spełnią wszystkie poniższe warunki jednocześnie:

  b) do dnia złożenia tego wniosku nie zostały zarejestrowane w systemie mBanku jako
  wnioskujące o otwarcie rachunku osobistego (tylko nowi Klienci mBanku)

  Michał Nowak: a czy we wcześniejszych promocjach (10% od zakupów do 200zł) mogli brać udział "nowi starzy klienci"?

  Gęsiak, Dariusz: W każdym regulaminie jest zapis dotyczący posiadania konta (np w jednej z promocji był zapis
  "po 31 grudnia 2010 roku nie posiadali żadnego rachunku osobistego w mBanku, tzn.
  rachunku eKONTO, izzyKONTO, eMAX lub eMAX plus ")

  Michał Nowak: ok, rozumiem

  Michał Nowak: dwa pytania:

  Michał Nowak: 1. 3 transakcje bezgotówkowe uprawniające do otrzymania drugiej części premii (50zł) mogą być dokonane tylko w terminie 1 października-30 października?

  2. i czy jeśli otworzę konto, to karta jest normalnie płatna 2zł/miesiąc (w przypadku niezrealizowania płatności 100zł/mc), czy może jest jakiś okres karencji?

  Michał Nowak: (ja teraz muszę gdzieś iść, proszę nie kończyć czatu

  Gęsiak, Dariusz: Klient może otrzymać drugie 50 zł za 3 transakcje POS kartą dokonane do końca października.

  Gęsiak, Dariusz: Opłata za kartę jest stała.

  OdpowiedzUsuń
 12. wklejam jeszcze raz, zabrakło początku:

  Michał Nowak: (a czy jeśli ktoś miał kiedyś i otworzy teraz?)

  Gęsiak, Dariusz: Nie, tylko i wyłącznie nowi Klienti.

  Gęsiak, Dariusz: Klienci*.

  Michał Nowak: ale nie ma tego w regulaminie, że Uczestnik promocji nigdy nie posiadał konta w mBanku

  Gęsiak, Dariusz: Jest.

  Michał Nowak: gdzie?

  Gęsiak, Dariusz: II. Uczestnictwo w Promocji
  1. Promocja przeznaczona jest dla osób fizycznych, zwanych dalej Uczestnikami, które w okresie
  trwania Promocji spełnią wszystkie poniższe warunki jednocześnie:

  b) do dnia złożenia tego wniosku nie zostały zarejestrowane w systemie mBanku jako
  wnioskujące o otwarcie rachunku osobistego (tylko nowi Klienci mBanku)

  Michał Nowak: a czy we wcześniejszych promocjach (10% od zakupów do 200zł) mogli brać udział "nowi starzy klienci"?

  Gęsiak, Dariusz: W każdym regulaminie jest zapis dotyczący posiadania konta (np w jednej z promocji był zapis
  "po 31 grudnia 2010 roku nie posiadali żadnego rachunku osobistego w mBanku, tzn.
  rachunku eKONTO, izzyKONTO, eMAX lub eMAX plus ")

  Michał Nowak: ok, rozumiem

  Michał Nowak: dwa pytania:

  Michał Nowak: 1. 3 transakcje bezgotówkowe uprawniające do otrzymania drugiej części premii (50zł) mogą być dokonane tylko w terminie 1 października-30 października?

  2. i czy jeśli otworzę konto, to karta jest normalnie płatna 2zł/miesiąc (w przypadku niezrealizowania płatności 100zł/mc), czy może jest jakiś okres karencji?

  Michał Nowak: (ja teraz muszę gdzieś iść, proszę nie kończyć czatu

  Gęsiak, Dariusz: Klient może otrzymać drugie 50 zł za 3 transakcje POS kartą dokonane do końca października.

  Gęsiak, Dariusz: Opłata za kartę jest stała.

  czyli "starym nowym klientom" chyba nie dają...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałem ten cały regulamin i zupełnie inaczej zrozumiałem ten punkt. Moim zdaniem chodzi o to, że z oferty nie mogą skorzystać osoby, które są w trakcie składania wniosku o konto w mBanku. Wyraźnie jest tam napisane: "wnioskujące". Jeśli ktoś zamknął konto to nie jest żadnym wnioskującym. Przydałoby się pogadać z jeszcze jednym konsultantem w celu weryfikacji tego co napisał właśnie ten.

   Co do opłaty za kartę:
   http://www.mbank.pl/informacja/#cats=p/1////konta/wyplaty-ze-wszystkich-bankomatow.html

   A tam jest napisane:
   "Dzięki usłudze Wypłaty ze wszystkich bankomatów możesz wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce bez limitów ilości i wartości transakcji. (...) Pamiętaj też, że aktywowanie usługi zwalnia z miesięcznej opłaty za kartę w wysokości 2 PLN miesięcznie.

   Usuń
  2. Hej Xamriks,

   Wydaje mi się, że jest dokładnie tak jak piszesz. W przypadku, w którym aktualnie nie jesteś klientem mBanku, to "łapiesz" się na promocję. Tak wynika z regulaminu i ja bym o to walczył :)

   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Te akcje są tylko dla nowych klientów, tj takich, którzy NIGDY wcześniej nie posiadali konta w mBanku.

   Przy okazji chciałem wskazać błąd: "Jeśli chcemy zgarnąć 50zł nie musimy otwierać rachunku karty." -- to nieprawda. Zapis w regulaminie jasno określa, że dla pierwszych 50 zł konieczne jest otwarcie rachunku oraz zamówienie karty.

   Usuń
  4. No w jednym miejscu jest napisane tak jak mówisz, ale jak w takim razie wytłumaczyć punkt II podpunkt 1c:
   "c) są posiadaczami jednej z kart debetowych z oferty dla klientów indywidualnych mBanku –
   kartę należy zamówić zaznaczając odpowiednie pole wyboru podczas składania wniosku o
   rachunek eKONTO
   opcjonalnie (aby otrzymać drugą część premii)"

   Usuń
  5. Opcjonalnie dotyczy punktu D :)) A na stronie z ofertą jest jeszcze wyraźniej:

   "Premia w wysokości 50 zł będzie przyznawana przez 2 kolejne miesiące kalendarzowe (w październiku 2012 i listopadzie 2012) – w pierwszym miesiącu pod warunkiem zawarcia umowy o prowadzenie rachunku ORAZ KARTĘ DEBETOWĄ do 30 IX 2012, a w drugim – pod warunkiem dokonania trzech transakcji kartą debetową do 31 X 2012. "

   Usuń
 13. Ja i rodzic nigdy nie mieliśmy kont w mBanku. Także mi to lata ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. a co z tym linkiem przez który trzeba założyć?

  OdpowiedzUsuń
 15. Przychodzi w drugim e-mailu od Grupera.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak złożę wniosek przez internet, to potem przyjedzie do mnie kurier z dokumentami? Do 26 września jestem za granicą i nie wiem, czy potem do 30 września zdąży on do mnie przyjechać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kurierem może być ciężko, ale nic to nie kosztuje, więc może warto spróbować. ;)

   Usuń
 17. Możesz też potwierdzić przelewem z innego banku. Konto musi być wyłączni a Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   Na formularzu zamykającym rachunek potrzebny jest podpis zgodny ze "wzorem podpisu". Jeśli ktoś potwierdzi otwarcie rachunku poprzez przelew będzie musiał przed zamknięciem rachunku udać się do mKiosku, aby udokumentować podpis. Dlatego może lepiej jednak przez kuriera.
   Swoją drogą mBank w zeszłym roku robił trudności przy zamykaniu konta twierdząc, że podpis pod formularzem zamknięcia rachunku nie zgadza się ze wzorem. Wykazał się przy tym dziwną nadgorliwością.

   Usuń
  2. Dokładnie. Dlatego wziąłem kuriera. Nie mówię, że zamknę mBank, 3 sesja przychodząca jest spoko, ale lepiej dmuchać na zimne.

   Usuń
  3. Ja się obawiam, że może mi być ciężko zamknąć konto w mBanku, bo zakładałem je mając kilkanaście lat, a wtedy moje pismo było na pewno inne i inaczej się podpisywałem. :P

   Usuń
  4. Pit.

   To nieważne jaki miałeś podpis na umowie. Możesz zmienić wzór podpisu w mKiosku. Musisz mieć przy sobie po prostu dokument(dokumenty) tożsamości.

   Usuń
  5. Faktycznie można tak zrobić, dzięki wielkie za pomoc :)

   Usuń
 18. Od pierwszego e-maila do drugiego minęło 3godziny i 6 minut.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, mi przysłali po jednym dniu...

   Usuń
  2. Bo codziennie około godziny 16:00 wysyłany jest mail :)

   Usuń
 19. Polecam kuriera, dają teczkę i plastikową kartę na numer rachunku + fizyczne dokumenty.

  OdpowiedzUsuń
 20. Możliwe iż będzie promocja ZWBK? http://biednyojciec.blogspot.com/2012/09/promocje-w-banku-zachodnim.html?showComment=1347022230589#c427712139677465081

  OdpowiedzUsuń
 21. Obecnie dają 2 pary słuchawek? Może warto o tym napisać? "Otwórz konto składając wniosek o konto przez Internet lub telefon, spełnij powyższe warunki a otrzymasz 2 pary słuchawek." http://indywidualni.bzwbk.pl/oferty-specjalne/mikrosite/konto-przed-30-g/konto-30.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczytam o tym i jeśli okaże się to ciekawe to coś o tym napiszę. ;)

   Usuń
 22. Chciałbym poruszyć istotną sprawę dotycząca terminowego spełnienia warunków powyższej promocji.

  Podczas składania wniosku należy zaznaczyć dwie pierwsze opcje: umowa o prowadzenie rachunku i umowa o kartę płatniczą do rachunku. Potem po podpisaniu umowy na maila mbank przysyła informację:

  „Informujemy, że otrzymaliśmy komplet podpisanych dokumentów dotyczących otwarcia rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych.

  Twoje rachunki są w pełni aktywne.

  Jeżeli we wniosku o otwarcie rachunku zamówiłeś kartę płatniczą, prześlemy ją w ciągu 10 dni roboczych. Natomiast, jeżeli nie zamówiłeś karty, to w celu jej otrzymania skontaktuj się z Operatorem mLinii: 801 300 800.”

  Ale przecież nigdzie we wniosku o otwarcie rachunku nie można było zaznaczyć, jaką chce się zamówić kartę do rachunku! Czy to oznacza, że podpisanie umowy o kartę płatniczą do rachunku jest jednoznaczne z zamówieniem karty debetowej do rachunku? Raczej nie, bo skąd bank może wiedzieć, jaką chcielibyśmy zamówić kartę, w końcu wybór jest dość szeroki, więc co ten mbank znowu kręci?

  OdpowiedzUsuń
 23. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 24. A no faktycznie http://www.mbank.pl/karty/ AliorSync miał jedną :P mi tam wszystko jedno ale doczytałem w e-mailu:

  "bezpłatną kartę debetową Visa Electron (przy płatnościach minimum 100 zł miesięcznie)"

  I wychodzi mi ta:
  http://www.mbank.pl/karty/debetowe/visa-electron-paywave/#tabs=2

  Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja znowu chce zwrocic uwage na inna sprawe, a mianowicie:
  Podczas zakladania konta nie wyrazilem zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, jednak w regulaminie promocji napisane wymaganie :

  Uczestnik wyraził uprzednio zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych przez Organizatora promocji w celach promocyjnych i marketingowych.

  (tak wiem moja wina, regulamin czytalem wczesniej i zapomnialem o tym punkcie podczas skladania wniosku, z reguly nie wyrazam na takie rzeczy zgody)
  Po zalozeniu konta moge zmienic zgode na przetwarzanie danych, ale nie wiem czy bede wtedy bral udzial w promocji czy tez nie.
  Jezeli nie to dobrze by bylo odstapic od umowyw ciagu 14 dni.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja z reguły biorąc udział w promocji się na to zgadzam (dmucham na zimne). Ale też mam pytanie czy Teleserwis (mLinia) musi być aktywowana? Bo mi nie potrzebna, a nawet nie chce załatwiać spraw finansowych przez telefon.

  OdpowiedzUsuń
 27. No i czy po już zalogowaniu się u ustawianiu tych wszystkich haseł, trzeba coś przestawić aby nie naciąć się na jakieś opłaty?

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy opłata za kartę będzie w 1 miesiącu?

  Doszła mi już ta karta:
  http://www.mbank.pl/images/products/karta-mastercard-debit-paypass-ekonto.png (tak jeden delfin mastercard nie pomyliłem się).

  OdpowiedzUsuń
 29. Mam pytanie, kiedy powinno najpóźniej pojawić się na koncie pierwsze 50zł za założenie konta? Do tej pory nic nie dostałem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się wydaje, że do końca tego miesiąca.

   Usuń
 30. Polecam założyć konto w mbanku przez stronę pendrivezakonto.pl gdzie za założenie możemy dodatkowo dostać pendrive 16GB + premię 50 zl od mbanku:) Polecam:)

  OdpowiedzUsuń
 31. spełniłem wszystkie warunki, jest 1 listopada i nie dostałem bonusu 50zł... Wy dostaliście?

  OdpowiedzUsuń
 32. ja też nie dostałem kasy.. z tego co wyczytałem w regulaminie powinienem dostać pierwszą część do końca pażdziernika... to co zostaje teraz tylko złożenie reklamacji? jeśli ktoś wie co mam robić w takiej sytuacji to prosze o odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 33. Dzwoniłem dzisiaj do mbanku, powiedzieli mi że wniosek nie był składany przez link wysłany przez gruper... Ale ja na 100% zakładałem konto klikają w ten link (nie jestem idiotą). Niestety będe musiał składać pisemna reklamacje i czekać kolejny miesiąc... masakra z tym mbankiem. na infolini niczego nie wiedzą , musiałem siedzieć na telefonie 30 min i oczywiście płaciłem za kazdą minutę rozmowy.

  OdpowiedzUsuń
 34. Ja dostałem 30-10-2012 jak i moich dwóch znajomych :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Kiedy zrezygnować z karty jeśli wypłacą drugie 50zł? Pobiorą 2-5zł i kiedy? Gdzie to można sprawdzić?!

  OdpowiedzUsuń
 36. Można zrezygnować z karty w systemie w tym samym miesiącu co dostało się 50zł i nie będzie trzeba oddawać? Niech ktoś odpisze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy z konta lub karty można zrezygnować po otrzymaniu drugiego 50zł już następnego dnia? Nie będzie trzeba czy będzie trzeba oddawać 50zł?

   Usuń
 37. Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy rezygnować z konta lub karty lub jedno i drugie już teraz czy lepiej czekać do 1 grudnia. Te 90dni darmowych wychodzi do 4 grudnia. Aha i jeszcze jedno pytanie czy wystarczy zrezygnować z karty (zastrzec w systemie) aby być wyłączonym z usługi "wypłaty ze wszystkich bankomatów" za 5 PLN m-c?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mat.

   Od razu powiem, że nie lubię promocji mBanku, dlatego, że ich regulaminy są niespójne i robione na kolanie metodą ctrl+c ctrl+v.
   Z tym jest podobnie.
   Dlaczego i po co komu w IV.3 punkt a)? Skoro nie ma b) czy c). Dlatego, że zostało to skopiowane pewnie z innego regulaminu, gdzie punktów było więcej.

   Podobnie IV.5, co to jest Rachunek Karty debetowej? Gdzie znajduje się wyjaśnienie tego terminu?
   Wiem, pewnie w innym regulaminie, ale tam raczej zbędzie Rachunek Karty kredytowej (przecież to nie problem zamienić jedno słowo drugim).
   Tak czepiam się, ale regulaminy powinny być przejrzyste i nadawać się do czytania. Powiem nawet, że regulaminy np. Idea Banku w spółce z TU Europa oferujące produkty typu Bezpieczna przyszłość, Wysoki procent, czy innych banków z innymi TU dużo lepiej mi się czyta i są często bardziej przejrzyste.

   Wracając do IV.3. "Premia za dany miesiąc wypłacana jest pod warunkiem:" Czy premia wypłacana jest naprawdę za "dane miesiące", który to jest ten "dany miesiąc"?
   Wiem czepiam się, jak się człowiek zastanowi to znajdzie odpowiedzi w tym "regulaminie".

   Domyślam się, że dostałeś już drugie 50 zł i chcesz się pozbyć konta. A nie wiesz, kiedy to zrobić.

   Ja też nie wiem. Postawiłem się w roli osoby, która skorzystała z tej promocji i zgarnęła już 2 razy po 50 zł.
   Regulamin nie mówi, że wypłaconą premię bank może w jakiś sposób odebrać.
   W IV.7 mówi "Uczestnik traci prawo do udziału w Promocji w miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie umowy ... rachunku ... a także w związku z zastrzeżeniem lub rezygnacją ze wszystkich kart debetowych..."
   Ale na czym ta utrata prawa polega, jakie są konsekwencje?
   Czy regulamin to definiuje, określa? Nie! W takim razie co to za regulamin?

   ATM - BEZPŁATNE BANKOMATY na 90 dni - To jest taki dodatek, nie jest to konieczne do zdobycia premii, zgodnie z regulaminem tej promocji:
   "V. Odstapienie od Usługi
   1. W przypadku zmiany Taryfy Prowizji i Opłat bankowych w mBanku Klient mBanku korzystający z Usługi, jest uprawniony do złożenia oswiadczenia o wyłaczeniu Usługi, ze skutkiem na koniec miesiaca, w którym zrezygnował z Usługi. Oswiadczenie o wyłaczeniu
   Usługi można złożyć za pośrednictwem operatora mLinii.

   2. Usługa może zostać wyłączona (dezaktywowana) przez Klienta mBanku w dowolnym momencie jej trwania, poprzez kontakt telefoniczny z operatorem mLinii."

   Ja zrobiłbym tak. Zrezygnowałbym z bezpłatnych bankomatów na 90 dni tak szybko jak to możliwe. Zostawiłbym na koncie 2 zł z opłatę za kartę (brak transakcji na 100 zł) i 1.12 zamknąłbym konto zastrzegając kartę.

   Dlaczego? Dla świętego spokoju. Ponieważ nie mam już czasu na (ewentualne) użeranie się z bankami. Ostatnio mój czas zajmował Alior Sync. Żeby było śmieszniej dzisiaj moje konto został zasilone kwotą z reklamacji dotyczącej Cashback, tylko że ja, akurat tej reklamacji nie składałem, a kasa miała trafić do innej osoby.

   Co zrobisz ty? Nie mam pojęcia.
   Pamiętaj, że jak chodzi o pieniądze najbardziej ufaj sobie i dociekaj informacji na temat zapisów regulaminach i innych dokumentach około produktowych, od tych, którzy te produkty finansowe oferują. To ich obowiązek.

   Usuń
  2. Dokładnie takie mam wątpliwości. Ryzykować -50 PLN na rachunku, czy - 5 PLN, tracić stan salda na telefonie aby zmienić z 5 na 2zł, niby 90dni, ale czy oni tego nie liczą przypadkiem jak 3 miesięcy łącznie z tym w którym się dostało kartę. I jest taki paradoks dzień 30.11.2012r godzina 19:00:
   - zamknąć kartę dziś = -50zł w poniedziałek na saldzie!?
   - zamknąć kartę za 6 godzin = -5zł pobiorą po 30dniach? 90dni wypada weźmy 3-4 grudnia czy tak zaksięgują? drugie 50zł raczej w tej wersji uratowane na 100%, tylko czy promocja ATM liczona jest w dni.
   - zamknąć rachunek 3 grudnia w poniedziałek z 0.00zł na koncie. Ile zamykają? 14dni? to i tak nie zdążą pobrać opłaty.
   - zamknięcie karty = rezygnacja z ATM = niby logiczne, że tak (po co mi usługa wypłaty ze wszystkich bankomatów kiedy w systemie zastrzegłem kartę jako "rezygnacja z karty".

   Więc chyba zrobię tak, 1 grudnia czyli jutro albo po północy zamknę kartę. Nic o ATM dzwonić nie będę, a w poniedziałek założę mSaver lub zamknę konto w mkiosku.

   Usuń
 38. mBank kasuje za ATM nawet jak się nie ma karty czy ją zastrzeże. Mało tego, potrafią dzwonić do osób które nie mają od miesięcy nic na koncie i spytać się czy nie chcą "wypłat darmowych z bankomatów" i ją bezczelnie włączyć. Jedyna opcja to wyłączyć usługę przez mLinie. Ktoś tym powinien się zająć bo to nie logiczne.

  OdpowiedzUsuń