poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Bank BPH daje 300zł premii za otwarcie konta

Kilka dni temu pojawiła się nowa oferta Banku BPH. Bank który jeszcze nigdy nie był opisywany przeze mnie na blogu postanowił mocno powalczyć o nowych klientów oferując premię w wysokości nawet do 300zł za otwarcie u nich konta osobistego.

Jest to promocja dzięki której przy otwarciu konta w BPH możemy otrzymać premię, której wysokość zależy od tego jaką kwotę miesięcznie przez okres 3 miesięcy będziemy wpłacać na konto. Nie ma tu obowiązku, że przelew musi być od naszego pracodawcy, więc możemy to wykorzystać by sami sobie robić przelew i dodatkowo zgarnąć całkiem wysoką premię.

Premia jest jednorazowa i jak już wspomniałem zależy od wysokości wpływów na konto, szczegóły są następujące:

* 600 zł - 2499,99 zł miesięcznego wpływu - 100zł premii
* 2500 zł - 7499,99 zł miesięcznego wpływu - 200zł premii
* 7500 zł i więcej miesięcznego wpływu - 300zł premii

Dodatkowym warunkiem do spełnienia są 3 transakcje kartą, której wyrobienie jest konieczne do otrzymania premii. Mamy jednak na to 3 miesiące czasu.

Konto Kapitalne, ponieważ takie musimy założyć by skorzystać z oferty "Premia na start" jest niestety kontem płatnym co jest głównym mankamentem tej promocji. Miesięczna opłata za jego prowadzenie wynosi 9,99zł i niestety nie da się tego uniknąć. Żadnych innych kosztów za podstawowe usługi bankowe nie ma, więc przyjmijmy, że koszt prowadzenia tego konta wynosi 10zł miesięcznie.Teraz na swoim przykładzie podam ile na tym koncie można zarobić. Dzisiaj byłem w banku i wspólnie z dziewczyną założyliśmy sobie po koncie. Oczywiście w takim wypadku odradzam konto wspólne, ponieważ można otrzymać wtedy tylko jedną premię. Więc po spełnieniu warunków nasza premia będzie podwójna. Ponieważ mamy już koniec miesiąca bank nie naliczy opłaty za jego używanie, a samo konto trzeba zasilać dopiero w kolejnym miesiącu od otwarcia konta, co w naszym przypadku będzie już dniem jutrzejszym.

Wpłaty będziemy wykonywać w maju, czerwcu i lipcu. Pod koniec lipca dla nas zakończy się ta promocja i od tego czas bank będzie miał 45 dni na wypłacenie premii. Do czasu wypłacenia premii konto musi być w pełni aktywne, nie może być w okresie wypowiedzenia. Gdyby bank wypłacił pieniądze dokładnie po 45 dniach, to otrzymalibyśmy je na konto 15 września i tego samego dnia można pieniądze z konta wypłacić i jeśli nie chcemy dalej płacić za konto to wypowiedzieć umowę. Bank na rozpatrzenie naszego wypowiedzenia ma kolejne 30 dni, więc nasze konto na pewno będzie zamknięte 15 października.
Podsumowując bank może nas oskubać aż na 6 opłat miesięcznych za prowadzenie konta, czyli aż na 60zł. Jednak jak wynika z mojego doświadczenia banki nie zawsze naliczają opłatę za okres wypowiedzenia, ponieważ gdy we wrześniu jesteśmy w oddziale zamknąć konto, to już wtedy regulujemy nasze wszystkie bankowe porachunki ;) W takim przypadku do banku musimy oddać 50zł.

Teraz każdy musi sobie obliczyć na jakie wpłaty go stać i odjąć sobie od tego kwotę 50zł i wtedy zdecydować czy jest to dla niego fajna kwota czy nie. My zdecydowaliśmy, że warto, ale każdy musi to rozważyć samodzielnie.

Link do oferty banku: Premia na start
Regulamin oferty premia na start

PS: Zamknięcie konta jest bezpłatne nad czym zastanawiał się Darek na blogu Droga do własnego M
PPS: Oczywiście kasę można wpłacić na konto i potem ją wypłacić i przelać na jakieś dobre konto oszczędnościowe, żeby nie leżała i nie marnowała się.

Chciałem wszystkich zachęcić do subskrypcji bloga poprzez RSS znajdujące się po prawej stronie bloga u góry. Pozwoli Wam to na bycie na bieżąco z wszystkimi postami umieszczanymi przeze mnie na tym blogu. W szczególności jednak zapraszam na profil bloga na facebooku. Zamieszczam tam informację o wszystkich postach, a dodatkowo informuję o ofertach, które są ograniczone czasowo. Zamieszczać tam będę też oferty opisywane przez inne blogi, a także swoje prywatne porady na temat rynków finansowych.
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich

138 komentarzy:

 1. Czyli świetna oferta. Dzisiaj założyłem konto ;)

  Dodatkowo będę je mógł przetestować i opisać.

  A pieniądze zamierzam oczywiście przez cały czas trzymać w BGŻ Optima.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to będziemy w podobnym czasie nasze konta opisywać ;) Ja też zamierzam przelewać potem kasę na oszczędnościówkę, ale mam nadzieję, że do Deutsche Banku. Tylko tu kolejny problem, bo tylko jeden darmowy przelew w DB z oszczędnościówki.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i przybył im dzisiaj nowy klient ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę, że ktoś korzysta z tego co tutaj opisuję ;)

  Jak masz Artur możliwość to załóż konto jeszcze na kogoś i wtedy to się dopiero robi fajnie, bo za pomocą jednej gotówki zgarnąć premię z dwóch kont? :D A może komuś się nawet na 3 konta uda ;) i z 250zł na czysto wychodzi 500zł, albo 750zł.

  Nie wiem jak wygląda Twoja sytuacja, czy pracujesz, studiujesz czy uczysz się ale za 2 konta i niedużo roboty około 500zł już masz. I jak dla mnie to jest już serio fajna kasa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja sytuacja jest taka, że już się zdenerwowałem, laska w banku nie wpisała numeru telefonu do potwierdzeń smsowych i wysyłają moje smsy na numer +48 i zaś trzeba dymać do oddziału. Ma się to szczęście.
  Ano fajne te konta, żeby to tak co miesiąc wpadało z banków po 500zł za nic to by się żyło w luksusie ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem dokładnie to samo. Jednak złożyłem soczystą reklamacje! Bank postanowił nie karać mnie przez miesiąc opłatą za konto w ramach rekompensaty. Ucieszyłem się bo bonus będzie przez to jeszcze bardziej korzystny :)

   Wiem minęło 1.5 miesiąca, ale może ktoś jeszcze przeczyta i skorzysta.
   Warto się z bankiem wykłócać o swoje i wyrażać niezadowolenie.

   Usuń
 6. Dobra, nie jest źle, 20 minet na infolinii, 3 konsultantów i wyprostowałem sprawę...

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.

  Mam pytanie.
  Czy ta wpłata, np. 7500 zł musi być jednorazowa czy mogą to być przelewy kilka razy, np. 5x1500? Jeśli tak to czy chwilowe saldo musi wtedy osiągnąć te 7500 zł czy niekoniecznie?
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam
  Patryk.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam po raz kolejny.

  Zadzwoniłem dziś na infolinię - przelew nie musi być jednorazowy - może to być 5x1500.
  Właśnie loguję się do systemu :)

  Pozdrawiam
  Patryk.

  P.S. Numer potrzebny do zalogowania (numer klienta) znajduje się w dokumentach umowy, tak jakby ktoś szukał.

  OdpowiedzUsuń
 9. No zgadza się, wg regulaminu to można i 300zł obracać przez cały miesiąc jak ktoś lubi :D
  Tylko pamiętaj Patryk, że te 7500 to musi być dopiero w następnym miesiącu od założenia konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 10. Marcin spokojnie się wyrobisz, bo akurat ta oferta jest ważna do 12 lipca. ;)

  Potwierdzam to co piszecie w komentarzach, że według regulaminu liczą się łączne wpływy na konto w danym miesiącu, a nie pojedyncza wpłata, więc spokojnie można pieniądze wpłacać i wypłać i tak uzbierać 7500zł wpłaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 11. No na to wygląda, cytując regulamin (link do niego w tekście):
  "Z zastrzeżeniem ust. 3 wysokość przyznanej Uczestnikowi Premii zależy od łącznej kwoty Wpływów na
  Rachunek w każdym z trzech miesięcy wskazanych w ust. 1 lit. f) powyżej, według następujących zasad"
  Nazywać przelewów nie trzeba. Ja bym to na Twoim miejscu zrobił tak, że powiedzmy dzisiaj wieczorem 2500zł przelewam, następnego dnia w południe już mam na koncie i tego samego dnia kasa wraca na pierwsze konto, no i kolejnego dnia od nowa :) Im szybciej to zrobisz tym szybciej możesz dać kasę na konto oszczędnościowe i będzie dalej na siebie zarabiała :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super, ale czy jest gdzieś w sieci artykuł opisujący po kolei co trzeba zrobić żeby założyć konto i dostać te 250zł.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zakładasz konto w oddziale w czerwcu, po jakimś czasie otrzymujesz listem kartę oraz pin; aktywujesz dostęp do bankowości elektronicznej i kartę; w lipcu, sierpniu i wrześniu musisz wpłacić po przynajmniej 7500zł na konto; w międzyczasie w ciągu tych 3 miesięcy musisz dokonać 3 transakcji kartą. Premię otrzymasz w październiku lub listopadzie.

  Jak masz pytania o coś konkretnego to napisz, to postaram się pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 14. zakładam konto 01.07, pierwszy przelew mam zrobić sierpien, potem wrzesien, pazdziernik.
  Teraz w sierpniu 01 wpływa do bph 7500zł, 2 sierpnia wraca do bgzoptima
  wszystko sie zgadza? :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mat.
  Wpadłem dokładnie na ten sam pomysł, ze dwa tygodnie przed tym wpisem i dodatkowo namówiłem żonę i mamy dwa konta i każde bierze udział w promocji: 2x300 PLN :D
  Zresztą dopiero dziś trafiłem na tego bloga i mi się podoba. Będę zaglądał częściej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki i zapraszam ponownie :) Dodatkowo polecam podpisywanie się w komentarzach, bo ułatwia to komunikację :)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Mat.

   A co przetwarzanie danych osobowych ma z tym wspólnego?
   W Regulaminie Premii na start nie ma mowy, że warunkiem dostania premii jest konieczność zgody na przetwarzanie danych.
   Zresztą nie znalazłem w papierach informacji mówiącej, że warunkiem uczestnictwa w promocjach banku i warunkiem dostania nagrody, premii, bonusu, etc. jest konieczność wyrażenia zgody na przetwarzanie danych.

   Gdyby tak było, to byłoby to nadużycie. Wiem, że często warunkiem założenia konta (w banku, forum, etc.) jest przymus udzielenia zgody na przetwarzanie danych ( i chcąc nie chcąc zgadzamy się), jednak w każdej chwili można taką zgodę wycofać, mamy takie prawo.

   Ja znalazłem u siebie papier Potwierdzenie danych karty klienta. Tam widnieje informacja, że wyraziłem zgodę. Ale w papierach mojej żony nie ma tego świstka.

   Jest inny sposób. Zaloguj się do bankowości internetowej. Po prawej stronie wybierz "Oferty i wnioski", dalej po lewej "Złożone wnioski", zmień datę na miesiąc założenia konta i kliknij "Pokaż listę" (albo jakoś tak), powinien pojawić się wniosek o nazwie "KED". W treści na dole jest oświadczenie o wyrażeniu zgody.

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  5. Mat.

   Ja zakładałem konto jeszcze w kwietniu, nie w oddziale a w placówce partnerskiej. Może ma to jakieś znaczenie. Logowałem się dzisiaj i miałem tam wniosek KED (Wniosek o Kanały Elektoroniczne do posiadanych rachunków), moja żona też.
   He he... Elektoroniczne (pisownia oryginalna, teraz zauważyłem).

   Skoro nie masz tego wniosku a w bankowości internetowej nie znalazłem innego miejsca z informacją na temat danych osobowych to pozostaje ci albo pójść do oddziału/placówki i poprosić by wyciągnęli twoją umowę i tam sprawdzić albo przeszukaj swoje papiery albo kontakt z infolinią. Obecnie nie mam innego pomysłu.

   Usuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  9. Mat.

   "W placówce powiedzieli rodzicowi, iż papiery poszły do centrali."

   Jakoś w to nie wierzę. Przy zakładaniu konta wszystkie papiery szły na faks, skan i do centrali.
   Mi też podpadło BPH, przy zakładaniu ktoś nie wprowadził nr. tel. do potwierdzeń i do konta można było się zalogować jednak nie można było nic zrobić (dobrze że była karta, jakoś się kasę z bankomatu wybrało), ale do sedna. Po półtora miesiąca poszedłem do placówki by dodać telefon i pracownik wytargał moją teczkę z papierami by się upewnić czy faktycznie nr. tel. był dodany, były tam umowy i inne.

   Wnioskuję, że jesteś niepełnoletni, ale konto jest na ciebie i może dlatego rodzicowi nie chcieli pokazać papierów. Może gdybyś poszedł osobiście coś by to dało?

   Zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy gdybyś nie wyraził zgody to czy pozwoliliby założyć konto?

   Usuń
  10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  11. Mat.

   Po prostu zacytowanie przeze mnie zdanie miało dla mnie taki wydźwięk. Nie wiem dlaczego, ale pomyślałem, że możesz być niepełnoletni i była potrzebna zgoda rodzica do założenia konta a później miałeś wątpliwości co do pewnych rzeczy i rodzic poszedł dopytać się w placówce. Teraz już jest to jasne.
   A to czy pieniądze są twoje czy rodzice to wcale nie wnikam i nie zastanawiam się na tym.

   We wniosku o konto był mój nr. tel., który miał być telefonem zaufanym a tak się nie stało, w bankowości internetowej nie było żadnego telefonu. Wszystkie kody SMS szły na numer +48 i tyle. Wobec tego mogłem tylko zalogować się poklikać, jednak nie mogłem zmienić żadnych ustawień czy zrobić przelewu bo to wymaga kodu SMS a takie do mnie nie przychodziły.
   Po półtora miesiąca stwierdziłem, że wypłacanie 7500 zł z bankomatu nie jest idealnym rozwiązaniem i poszedłem do placówki wyjaśnić sprawę z telefonem.
   I tak jak napisałem wcześniej, w moim przypadku wszystkie papiery były w placówce, bo pracownik je wyciągnął i sprawdzał czy i jaki tel. został podany.
   Ale w sumie ja tych papierów nie miałem w ręku, widziałem swoją umowę jednak nie zwróciłem uwagi, może to była kopia, ksero a oryginały są w centrali.
   Tak to u mnie wyglądało a ten wniosek KED był widoczny od pierwszego dnia, tak mi się przypomniało.

   Jak pisałem wcześniej w Regulaminie premii na start nie ma mowy, że warunkiem uzyskania jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych. Jest co prawda §6 pkt.4:

   "W zakresie nieuregulowanym niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują postanowienia umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, regulaminów dot. rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, a także przepisy powszechnie obowiązującego prawa."

   Ale w innych regulaminach nie znalazłem informacji uzależniającej udział i odbiór nagród, premii, bonusów od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych.
   Może ktoś inny znalazł?

   Nie stresowałbym się tak bardzo. Konto, bankowość internetowa, karta to są trzy produkty, gdzie zazwyczaj jest pytanie o przetwarzanie danych, gdzieś powinieneś taką zgodę wyrażić.

   Usuń
  12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 16. Pit.

  Podobnie jak Mat musiałem się udać drugi raz do oddziału, żeby aktywować telefon zaufany. Przy otwieraniu rachunku podawałem numer telefonu i upewniałem się czy wszystkie dane podane przeze mnie są już podane, abym mógł wykonywać przelewy. Kilka dni później syn otwierał rachunek z podobnym skutkiem mimo, że obsługiwała go inna "bankierka". Zastanawiam się, czy to jest niedouczenie czy złośliwość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak sprawdzić czy mam to wpisane? Mam puścić przelew na 0,01PLN gdzieś? i wtedy będzie wiadomo?

   Usuń
 17. Spróbuj posłać przelew lub po prostu sprawdź w ustawieniach czy masz wpisany telefon zaufany, czyli ten na który będziesz dostawał SMS-y z kodem potwierdzającym przeprowadzane działanie.

  OdpowiedzUsuń
 18. W ustawieniach masz napisany telefon zaufany - ja nie mogłem w sezamie aktywować klucza, ale okazało się że poprzez infolinię pani dała rady to zrobić. Musiałem tylko na nią naciskać mówiąc że nie pójście do oddziału to dla mnie ostateczność. Przy okazji ustawiła mi telefon zaufania.

  OdpowiedzUsuń
 19. jak założyłem konta w ostatni dzień promocji to przelewy robie dopiero od pierwszego czy robić jutro?? bo musze się upewnić...

  OdpowiedzUsuń
 20. Mat.

  Jeśli masz konto w banku innym niż BPH to możesz zrobić przelew jutro wieczorem, żeby przypadkiem przelew nie przyszedł III sesją Elixiru jeszcze jutro.
  Chodzi o to by przelew został zaksięgowany najwcześniej 01.08 na koncie BPH.

  Jeśli chcesz mieć pewność to zrób przelew dopiero 01.08.

  A masz na koncie w BPH chociaż 9.99 zł? Na opłatę za lipiec.
  Jak nie masz to wydaje mi się, że mogą naliczyć odsetki od ujemnego salda rachunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.
   Z tego co pamiętam to opłata zostanie naliczona dopiero za następny miesiąc po otworzeniu rachunku. Którego dnia miesiąca księgują tą opłatę, bo też otworzyłem konto w lipcu?

   Usuń
  2. Mat.

   Dziwna sprawa, byłem przekonany, że otwierałem konto tydzień wcześniej, jednak w papierach mam, że był to 25.04.2012 a i tak skasowali mnie na 9.99 zł, było to 01.05. Następnie 01.06 i 01.07.
   Chyba, że pobierają opłatę za aktualny miesiąc na jego początku?
   Wątpię.

   Usuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   Kiedy założyłeś rachunek?

   Usuń
  2. Mat.

   Jak zakładałeś w lipcu to nie musiałeś robić tych przelewów na 7501 zł dopiero od sierpnia.

   Regulamin promocji §4 pkt.1 f

   "Rachunek będzie zasilany miesięcznymi Wpływami (na zasadach określonych w ust. 2 i 3), przez
   okres 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych, rozpoczynając od miesiąca kalendarzowego
   następującego po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył Rachunek"

   Usuń
  3. Ostatniego dnia promocji w placówce / oddziale tj. chyba 12 lipca.

   Usuń
  4. Pit.

   No to zaczynasz zabawę od sierpnia, przez 3 miesiące, tak jak powyżej napisał Mat.

   Usuń
 22. Pit.

  Czy podpisywaliście przy zakładaniu rachunku oświadczenie o poddaniu się egzekucji komorniczej? Na jaką kwotę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mat.

   Ja coś takiego mam w umowie do 10 000 zł.
   Boisz się komornika?

   Usuń
 23. Pit.

  Ja też mam na 10tys., ale znajomy podpisywał na 3tys. otwierając rachunek kilka dni później.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mat.

   Może pracownik domyślił się, że kolega raczej długów nie narobi, tylko zgarnie premie i zamknie rachunek, dlatego wpisał najniższą kwotę jaką mógł ;D

   Usuń
 24. Ja mam na ostatniej stronie coś o 10.000 :)

  OdpowiedzUsuń
 25. A aktywować kartę musiałem w lipcu? Bo jeszcze kopert nie otwierałem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   Regulamin promocji:
   "Uczestnik zawrze z Bankiem umowę o Kartę do konta i za pomocą jej dokona łącznie 3 transakcji bezgotówkowych w punktach handlowych znajdujących się) na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie 3 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył Rachunek."
   Jeśli otworzyłeś rachunek w lipcu, to płatności kartą dokonujesz od sierpnia. W regulaminie nic nie pisze o aktywacji karty.

   Usuń
  2. Mat.

   Tak, jak pisze Pit, nie musiałeś jej aktywować w lipcu. Zresztą założyłem rachunek pod koniec kwietnia a karta przyszła do mnie w maju to nawet nie miałbym jak aktywować jej w miesiącu założenai rachunku.

   Usuń
  3. Mi doszła 30-31+- dzięki za odp. :)

   Usuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   Wykonałem w sierpniu przelewy natychmiastowe z Alior Sync do BPH. U mnie działały.

   Usuń
  2. W jakich godzinach je robiłeś i czy BPH je zalicza do tych 7500,- + PLN?

   Usuń
  3. Pit.

   Ja wysyłałem po południu. Suma wpływów na rachunek przekracza mi 7500zł.
   Lista banków przyjmujących przelew z AS:
   http://www.sync.pl/informacje/Przelew_natychmiastowy

   Jak widać do BPH od 6.00 do 21.00 od poniedziałku do piątku. Później w banku zostaje tylko stróż a on najwidoczniej nie ma uprawnień do księgowania. Taki to bank...

   Usuń
 27. Mat.

  Wg. Regulaminu Blue Media dla Alior Sync można robić przelewy natychmiastowe z AS do BPH. Jednak często padają głosy, że usługa nie działa.

  http://static.sync.pl/attachment/regulamin_bluebash_w_bankowosci_elekt_alior_sync.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się jeszcze nie udało wykonać nigdzie przelewu natychmiastowego. Ani do BPH, ani do Alior Banku, ani do PayPal, ani do dbNET. Za to zwykłym szło do dbNET 24godziny, a do AliorBanku pare sekund.

   Usuń
 28. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   Nazwij jak chcesz. Ważne, aby suma wpływów na rachunek BPH w danym miesiącu kalendarzowym przekraczała 7500zł.

   Usuń
 29. Zobaczcie to: http://samcik.blox.pl/2011/10/Przechytrzyl-bank-zmieniajac-tytul-przelewu.html Żeby nie było tak z BPH. Ja kierując się komentarzem @nomina i ulotką tytułuje "wpływ na konto". Ciekawe jest też sformułowanie "zasilenie konta" (@camomilla123). Co myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 30. Robię 4 przelewy po 2000zł czy mogę z jednego konta? Z Banku A wysyłam do BPH, potem tego samego dnia do banku A i tak 4x, czy wypłacą mi premie 300zł czy muszę z różnych banków? Czy nadawcą i odbiorcą przelewu mogę być tylko ja?

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy te 3 tranzakcie kartą mogą być w jedynym dniu w pierwszym miesiącu warunku promocji? Czy raczej lepiej zrobić 3x w osobnych dniach albo i w każdym miesiącu czyli razem 9?

  OdpowiedzUsuń
 32. Obojetnie kiedy te 3 transakcje karta, byle w ciągu trzech miesiecy max. Trzy, nie dziewięć.

  Czy wczesniejsze posiadanie karty kredytowej z bph (wciśnięta podczas zakupu w media markt), ale tylko karty - bez żadnego konta, dyskwalifikuje z udziału w promocji Premia na start?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   Regulamin wyklucza tych, którzy mieli otwarte konto ROR od 12.10.2011.
   Karta kredytowa Ci nie zaszkodzi.

   Usuń
 33. Jak zapłaciłem kartą 3x tego samego dnia w sierpniu a zaksięgowali w lipcu to już spełniłem warunki promocji czy wręcz przeciwnie 300,00 PLN przepadło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mogłeś zapłacić w sierpniu i zaksięgowali Ci to w lipcu? :P To jest niemożliwe :P Jeśli otwarłeś konto w maju to musisz mieć wpłaty w czerwcu, lipcu i sierpniu i w ciągu tych 3 miesięcy dokonać 3 transakcji kartę. Obojętnie w którym miesiącu wykonałeś dane transakcje. Po prostu muszą być 3.

   Usuń
  2. Kupowałem 30 sierpnia i zaksięgowali 3 września walnąłem się :)

   Usuń
  3. A konto zakładałem 12 lipca ;)

   Usuń
 34. Czy przelew natychmiastowy z BPH (chyba sorbnet) jest za darmo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I czy da się go wykonać? bo nie mogę opcji znaleźć :/

   Usuń
  2. Nie ma darmowych przelewów natychmiastowych w BPH.

   Usuń
  3. To chyba inną TOiP czytaliśmy. Tyle, że tego ew opcji przelewu nie da się wybrać.

   Usuń
  4. Podobno Sorbnet jest wlasnie darmowy, tak jest w TOiP, ale nie da sie chyba przez net;) trzeba isc do oddziału hihi

   Usuń
 35. Pit.

  Dostał już ktoś kasę? Premia za "kwietniowe konta" powinna być już wypłacona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mat.

   Też jestem tym "kwietniowym" swoją premię, jak dobrze pamiętam, dostałem 22.08, a moja żona jakoś na początku września.
   Swoją drogą dziwię się, że nikt się nie chwalił. Ja zrobiłbym to wcześniej, ale przez cenzurę w Chinach cały blogspot.com był dla mnie niedostępny.

   Konta jeszcze nie zamykałem, od przyjazdu nie miałem na to czasu.

   Usuń
  2. Pit.

   Ciekaw jestem, czy da się bezproblemowo zamknąć rachunek. Chodzi mi o to 50zł za zamknięcie rachunku.

   Usuń
 36. Z trzech kont, które obsługuję w BPH, premia do tej pory weszła na jedno.
  Wszystkie konta zakładane w maju, co ciekawe premia jako pierwsza wpłynęła na najpóźniej założone.
  50 zł pewnie pobiorą, nie liczę na to, że da się tego jakoś uniknąć.
  Choć muszę przyznać, że dowiedziałem się tego dopiero teraz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mat.

   Ja się żadnej opłaty nie boję!
   Powtórzę swoje wcześniejsze komentarze:

   Zamknięcie rachunku – od każdego zamykanego rachunku – 50 zł

   Uwaga: Opłata pobierana jest w odniesieniu do kont typu Sezam (z wyjątkiem konta Sezam Oszczędzam i Sezam Oszczędzam Plus) otwieranych/prowadzonych w ramach ofert promocyjnych, a zamykanych na wniosek Klienta w okresie 12 miesięcy od dnia otwarcia rachunku.

   Sprawdziłem swoją umowę. Nie znalazłem w niej żadnej wzmianki mówiącej, że Kapitalne konto jest kontem typu Sezam, ba słowo sezam się w niej nie pojawia.
   Znalazłem za to informację, że Kapitalne konto jest kontem typu: Kapitalne konto!

   Umowa kompleksowa rachunku bankowego
   § 1.
   Postanowienia ogólne
   1.Bank otwiera i prowadzi na rzecz Posiadacza (...) rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (...) numer: XX ...XXXX, typu: Kapitalne konto zwany dalej Rachunkiem.

   Usuń
  2. Jedyna rzecz, która łączy Kapitalne Konto z magicznym "Sezam" to system logowania - to właśnie on nazywa się Sez@m.
   Może na tej podstawie się będą chcieli czegoś złapać?
   Jeśli ktoś będzie wiedział na ten temat coś więcej, proszę dajcie znać, bo dla mnie to jest mieć albo nie mieć 150 zł :)

   Usuń
  3. Mat.

   Bez siania paniki proszę.
   Sez@m to nazwa systemu bankowości internetowej, nie typ otwieranego konta.
   Zresztą "Uwaga: Opłata pobierana jest w odniesieniu do kont typu Sezam...", a nie "Uwaga: Opłata pobierana jest w odniesieniu do kont typu Sez@m...".

   Usuń
 37. Czy udało się komuś na chwilę obecną zamknąć konto bez płacenia?

  OdpowiedzUsuń
 38. Mam nadzieję, że rozwieję teraz wszelkie wątpliwości - premia dzisiaj wpłynęła, kasę przelałem na inne konto i ruszyłem do placówki zamknąć konto. Nikt nawet nie zająknął się o jakiejkolwiek opłacie. Jedyne co jeszcze zapłacę to opłata za używania konta, październik - dokładnie 9,99 zł.
  Tak więc, żadnej opłaty za zamknięcie konta NIE MA!
  Dodatkowo, wycofałem zgodę na przesyłanie treści marketingowych - mam nadzieję, że nic nie będzie przychodzić.

  OdpowiedzUsuń
 39. Mat.

  Też dzisiaj zamknąłem rachunek. Dostałem informację, że na koncie mam zostawić tyle, by wystarczyło na wszystkie opłaty, czyli 9.99 PLN.
  Nadwyżkę wypłaciłem od razu w kasie.

  OdpowiedzUsuń
 40. U mnie było identycznie - też wpłacałem 9,99 zł w kasie, bo wcześniej całkowicie wyczyściłem :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Dlaczego musicie płacić za październik jak zamknęliście we wrześniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mat.

   Pewnie dlatego, że nie płaciłem za kwiecień albo opłata za kwiecień została pobrana, czyli za październik nie zapłacę, a 9,99 PLN potrzebne im jest za wrzesień.

   Okres wypowiedzenia to 30 dni. Dzisiaj poszedłem zamknąć rachunek, jednak nie oznacza to, że konto jest już "martwe",zgodnie z umową i regulaminem bank ma na to czas do 20.10, więc dlaczego bank ma zamykać rachunek już dzisiaj czy jutro, skoro 01.10 może jeszcze zgarnąć 9.99 PLN?

   Usuń
  2. Bank pobiera opłatę tak pod koniec miesiąca, skoro jest w okresie wypowiedzenia nie powinien pobierać opłaty, co klienta obchodzi 30dni, jak oświadczył, że rezygnuje i nie będzie go używał. No ale wiadomo. Czyli na okres wypowiedzenia trzeba zostawić ekstra 9.99 na ROR, a jak nie pobiorą to gdzie ta dycha pójdzie?

   Usuń
  3. Czyli jak wypowie się umowę 15nastego, a opłata jest pobierana np. 25tego, to pobiorą 1 czy 2x po 9,99 PLN?

   Usuń
 42. Mat.

  Marcinie. "... co klienta obchodzi 30dni, jak oświadczył, że rezygnuje i nie będzie go używał".
  No właśnie obchodzi, ponieważ klient oświadczył tylko to, że chce zamknąć rachunek, a trzydziestodniowy okres wypowiedzenia oznacza, że konto zostanie zamknięte po 30 dniach od daty wypowiedzenia umowy, w tym czasie można z konta korzystać, np. ja nie mam problemów z zalogowaniem się do bankowości internetowej, mógłbym robić przelewy, itp.

  Tak właściwie to ani ja ani qwerty nie zamknęliśmy dzisiaj konta, tylko wypowiedzieliśmy umowę.

  "Czyli na okres wypowiedzenia trzeba zostawić ekstra 9.99 na ROR..."
  Nie, te 9,99 PLN to nie ekstra kasa dla banku, to wynika z umowy i regulaminu.

  "... a jak nie pobiorą to gdzie ta dycha pójdzie?", w regulaminie również znajdziesz na to odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 43. Pit.

  Czy dostaliście kopię potwierdzającą złożenie wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
 44. Mat.

  Ja nie dostałem czegoś takiego, ale zapytałem czy dostanę jakieś potwierdzenie zamknięcia rachunku. Powiedziano mi, że po upływie okresu wypowiedzenia takie potwierdzenie mogę dostać, jednak nie pamiętam, czy dostanę to w oddziale, czy takie trzeba dzwonić na infolinię (kojarzę, że była mowa o infolinii).

  OdpowiedzUsuń
 45. Witam,
  rachunek otworzyłem 7ego czerwca i w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu rozbiłem obrót ponad 7500 zł. To wiecie może kiedy może ta premia wpłynąć? I jeszcze jedno czy myśleliście by czekając na premię już wypowiedzieć rachunek (30 dni)?

  Pozdrawiam
  Ste

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mat.

   Ste, czytałeś w ogóle regulamin Premii na start?
   Odpowiedź znajdziesz w § 4 ust. 1 lit. d) oraz § 4 ust. 4.

   Rozdział II
   Zasady Oferty Specjalnej
   Premia
   § 4

   1. Oferta Specjalna polega na przyznaniu Uczestnikowi przez Bank jednorazowej Premii pod warunkiem łącznego spełnienia przez Uczestnika następujących warunków:
   a) Uczestnik otworzy w Banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy typu Kapitale konto lub Maksymalne konto w okresie od 12 kwietnia 2012r. do 12 lipca 2012r., włącznie z tym datami, przy czym
   b) Rachunek, o którym mowa w lit. a) powyżej, będzie rachunkiem nowo otwieranym (tzn. nie będzie przekształcony z rachunku innego typu z zachowaniem numeru rachunku),
   c) Oferta Specjalna dotyczy tylko jednego Rachunku posiadanego przez Uczestnika; w przypadku Rachunku wspólnego może być przyznana tylko jedna Premia,
   d) w chwili przekazania Premii, zgodnie z ust. 4, umowa o Rachunek będzie nadal obowiązywała ani nie będzie w okresie wypowiedzenia,
   e) od dnia 12 października 2011r. do dnia otwarcia Rachunku Uczestnik nie posiadał w Banku jakiegokolwiek rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, w tym prowadzonego na podstawie umowy będącej w tym czasie w okresie wypowiedzenia,
   f) Rachunek będzie zasilany miesięcznymi Wpływami (na zasadach określonych w ust. 2 i 3), przez okres 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych, rozpoczynając od miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył Rachunek,
   g) Uczestnik zawrze z Bankiem umowę o Kartę do konta i za pomocą jej dokona łącznie 3 transakcji bezgotówkowych w punktach handlowych znajdujących się) na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie 3 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył Rachunek.

   2. Z zastrzeżeniem ust. 3 wysokość przyznanej Uczestnikowi Premii zależy od łącznej kwoty Wpływów na Rachunek w każdym z trzech miesięcy wskazanych w ust. 1 lit. f) powyżej, według następujących zasad:
   a) dla Wpływów w wysokości od 600 zł do 2 499,99 zł – Premia 100 zł,
   b) dla Wpływów w wysokości od 2 500 zł do 7 499,99 zł – Premia 200 zł,
   c) dla Wpływów w wysokości powyżej 7 500 zł – Premia 300 zł,

   3. W przypadku, gdy łączne miesięczne Wpływy w poszczególnych miesiącach wskazanych w ust. 1 lit. f) powyżej mieszczą się w różnych przedziałach określonych w ust. 2, zostanie przyznana Premia w wysokości określonej w ust.2 dla najniższej osiągniętej sumy Wpływów miesięcznych w tym okresie. Jeśli w którymś ze wspomnianych wyżej trzech miesięcy łączne Wpływy na Rachunek będą niższe niż 600zł, Premia nie zostanie przyznana.

   4. Bank przekaże Uczestnikowi Premię przelewem bankowym na Rachunek w terminie 45 dni po zakończeniu miesiąca kalendarzowego, w którym zaksięgowano na Rachunku trzeci z kolejnych Wpływów określonych w ust. 1 lit. f).

   Usuń
 46. Dzięki za info, czyli jeszcze dwa razy zapłacę 9,99 zł :(

  Pozdr Ste

  OdpowiedzUsuń
 47. Dla pewności radzę zadzwonić na infolinię BPH. Coś mnie tknęło i zadzwoniłem z pytaniem, czy do centrali dotarła dyspozycja zamknięcia rachunku. Okazało się, że nic takiego nie ma. Powiedziano mi, że być może pracownik oddziału jeszcze nie wprowadził dyspozycji do systemu.

  OdpowiedzUsuń
 48. Student

  Witam

  Mam do was pytanie. Wrzesień był trzecim miesiącem w którym robiłem "wpływy" na konto, ale pod koniec miesiąca okazało się, że brakuje mi jednej transakcji kartą, więc zrobiłem ja 29.09 w sobotę. Bank zaksięgował ją po weekendzie czyli 01.10. Co w takim przypadku? Transakcja jest liczona według daty wykonania operacji czy jej księgowania? Szkoda było by stracić premię:/ Na stronie BPH nie ma już regulaminu promocji, więc ciężko mi to zweryfikować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety za późno..liczy się data księgowania (w jaki sposob bph miałby mieć datę operacji, skoro ona jest zapisana w innym banku)

   Usuń
  2. Pit.

   Swoją drogą ciekawe jak szybko BPH skasował stronę z regulaminem promocji. Wprawdzie konta już nie można otwierać, ale ci, którzy otwierali rachunek w lipcu, premię dostaną dopiero w grudniu. Z czego ma korzystać osoba składająca ewentualne reklamacje? To PO PROSTU NIE FAIR.
   Dla wszystkich zainteresowanych regulamin promocji Premia na start:

   Część 1.

   Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr Z_14_PMiZP_2012


   Regulamin Oferty Specjalnej „Premia na start 04–07.2012”

   Rozdział I
   Przepisy Ogólne
   Zakres przedmiotowy
   §1


   Przedmiotem niniejszego Regulaminu jest określenie warunków Oferty Specjalnej „Premia na start 04-07.2012”
   dla rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych prowadzonych w Banku.

   Zakres podmiotowy
   §2

   Niniejszy Regulamin ma zastosowanie do Klientów Banku będących posiadaczami rachunków
   oszczędnościowo-rozliczeniowych spełniających warunki Oferty Specjalnej.

   Definicje i wyjaśnienia
   §3

   Ilekroć w niniejszym Regulaminie użyte zostały niżej wymienione pojęcia lub skróty, należy przez nie
   rozumieć:

   1)
   Bank – Bank BPH S.A. z siedzibą w Krakowie, 31-548 Kraków, Al. Pokoju 1, zarejestrowana w Sądzie
   Rejonowym dla Krakowa -Śródmieścia w Krakowie -Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru
   Sądowego pod numerem KRS 0000010260, NIP 675-000-03-84, wysokość kapitału zakładowego i
   wpłaconego 383 339 555,00 złotych,

   2)
   Karta do konta -karta płatnicza debetowa ze znakiem Maestro lub Mastercard wydana do Rachunku,

   3)
   Premia -kwota, którą Bank przekaże Uczestnikowi z tytułu spełnienia warunków Oferty Specjalnej na
   warunkach i w formie wskazanej w niniejszym Regulaminie,

   4)
   Oferta Specjalna -Oferta Specjalna „Premia na start 04–07.2012”,

   5)
   Rachunek – rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Uczestnika prowadzony w Banku, określony w par.4
   ust.1 lit. a niniejszego Regulaminu,

   6)
   Regulamin – oznacza niniejszy Regulamin Oferty Specjalnej „Premia na start 04–07.2012”,

   7)
   Wpływy -wszystkie wpływy (gotówkowe lub bezgotówkowe) środków pieniężnych na Rachunek z
   wyłączeniem wpływów z innych rachunków bankowych w Banku prowadzonych dla Uczestnika,

   8)
   Uczestnik – osoba fizyczna, która zawarła w okresie trwania Oferty Specjalnej umowę o otwarcie i
   prowadzenie Rachunku.

   Rozdział II
   Zasady Oferty Specjalnej
   Premia
   §4


   1.
   Oferta Specjalna polega na przyznaniu Uczestnikowi przez Bank jednorazowej Premii pod warunkiem
   łącznego spełnienia przez Uczestnika następujących warunków:
   a)
   Uczestnik otworzy w Banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy typu Kapitale konto lub
   Maksymalne konto w okresie od 12 kwietnia 2012r. do 12 lipca 2012r., włącznie z tym datami,
   przy czym

   b)
   Rachunek, o którym mowa w lit. a) powyżej, będzie rachunkiem nowo otwieranym (tzn. nie będzie
   przekształcony z rachunku innego typu z zachowaniem numeru rachunku),
   c) Oferta Specjalna dotyczy tylko jednego Rachunku posiadanego przez Uczestnika; w przypadku
   Rachunku wspólnego może być przyznana tylko jedna Premia,
   d) w chwili przekazania Premii, zgodnie z ust. 4, umowa o Rachunek będzie nadal obowiązywała ani
   nie będzie w okresie wypowiedzenia,


   e)
   od dnia 12 października 2011r. do dnia otwarcia Rachunku Uczestnik nie posiadał w Banku
   jakiegokolwiek rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, w tym prowadzonego na podstawie
   umowy będącej w tym czasie w okresie wypowiedzenia,

   f)
   Rachunek będzie zasilany miesięcznymi Wpływami (na zasadach określonych w ust. 2 i 3), przez
   okres 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych, rozpoczynając od miesiąca kalendarzowego
   następującego po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył Rachunek,

   g)
   Uczestnik zawrze z Bankiem umowę o Kartę do konta i za pomocą jej dokona łącznie 3 transakcji
   bezgotówkowych w punktach handlowych znajdujących się) na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
   w okresie 3 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył
   Rachunek.

   Usuń
  3. ...dalszy ciąg...


   2.
   Z zastrzeżeniem ust. 3 wysokość przyznanej Uczestnikowi Premii zależy od łącznej kwoty Wpływów na
   Rachunek w każdym z trzech miesięcy wskazanych w
   ust. 1 lit. f) powyżej, według następujących zasad:
   a) dla Wpływów w wysokości od 600 zł do 2 499,99 zł – Premia 100 zł,
   b) dla Wpływów w wysokości od 2 500 zł do 7 499,99 zł – Premia 200 zł,
   c) dla Wpływów w wysokości powyżej 7 500 zł – Premia 300 zł,

   3.
   W przypadku, gdy łączne miesięczne Wpływy w poszczególnych miesiącach wskazanych w ust. 1 lit. f)
   powyżej mieszczą się w różnych przedziałach określonych w ust. 2, zostanie przyznana Premia w wysokości
   określonej w ust.2 dla najniższej osiągniętej sumy Wpływów miesięcznych w tym okresie. Jeśli w którymś
   ze wspomnianych wyżej trzech miesięcy łączne Wpływy na Rachunek będą niższe niż 600zł, Premia nie
   zostanie przyznana.
   4.
   Bank przekaże Uczestnikowi Premię przelewem bankowym na Rachunek w terminie 45 dni po zakończeniu
   miesiąca kalendarzowego, w którym zaksięgowano na Rachunku trzeci z kolejnych Wpływów określonych
   w ust. 1 lit. f).
   Reklamacje
   §5

   1.
   Reklamacje związane z Ofertą Specjalną mogą być składane:
   1) pocztą na adres korespondencyjny: 80-868 Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej 177,
   2) telefonicznie, faksem lub pocztą elektroniczną (dane kontaktowe dostępne na stronie internetowej:
   www.bph.pl),
   3) w placówkach Banku w formie pisemnej.


   2.
   Reklamacje powinny być składane niezwłocznie po wystąpieniu okoliczności budzących wątpliwości
   Uczestnika.
   3.
   Treść reklamacji powinna zawierać:
   1) imię, nazwisko i adres do korespondencji składającego reklamację,
   2) numer Rachunku,
   3) opis podstawy reklamacji,
   4) wskazanie, że reklamacja dotyczy Oferty Specjalnej „Premia na start 04-07.2012”.
   4.
   Bank rozpatruje zgłoszoną reklamację niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 30 dni od jej
   otrzymania.
   5.
   W związku z rozpatrywaną reklamacją, Bank może zwrócić się do Uczestnika o dostarczenie dodatkowych
   informacji oraz posiadanej przez Uczestnika dokumentacji dotyczącej składanej reklamacji.
   6.
   Bank poinformuje Uczestnika o rozpatrzeniu reklamacji w formie telefonicznej albo pisemnej (pocztą
   tradycyjną na adres podany w reklamacji lub elektroniczną).
   Rozdział III
   Przepisy końcowe
   §6

   1.
   Przepisy niniejszego Regulaminu obowiązują od dnia 12 kwietnia 2012 r.
   2.
   Niniejsza Oferta Specjalna może być łączona z Ofertą Specjalną „Konto Finansisty” i Ofertą Specjalną
   „Maksymalne konto – Private Banking” i nie może być łączona z innymi promocjami cenowymi ani
   programami specjalnymi Banku obejmujących rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe.
   3.
   Regulamin Oferty Specjalnej dostępny jest w placówkach Banku oraz na stronie internetowej Banku
   www.bph.pl.
   4.
   W zakresie nieuregulowanym niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują postanowienia umowy o
   rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, regulaminów dot. rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych,
   a także przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

   Usuń
  4. Mat.

   Przepraszam, czy regulamin mówi, że 3 transakcje kartą muszą być ZAKSIĘGOWANE w okresie 3 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył Rachunek?
   NIE!!!
   Zdrowy rozsądek tak nakazuje, ale regulamin tego nie wymaga.


   Regulamin mówi tak:
   " § 4. 1. g)
   Uczestnik zawrze z Bankiem umowę o Kartę do konta i za pomocą jej dokona łącznie 3 transakcji
   bezgotówkowych w punktach handlowych znajdujących się) na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
   w okresie 3 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył
   Rachunek."

   Jest tylko mowa, że wpływy na konto muszą być zaksięgowane:
   " § 4. 4.
   Bank przekaże Uczestnikowi Premię przelewem bankowym na Rachunek w terminie 45 dni po zakończeniu
   miesiąca kalendarzowego, w którym zaksięgowano na Rachunku trzeci z kolejnych Wpływów określonych
   w ust. 1 lit. f)."

   Masz jakiekolwiek potwierdzenie, że transakcja została wykonana w regulaminowym czasie? Jeśli tak to składaj reklamacje.

   Dodatkowo powiem, że inne banki zabezpieczają się tak, że w swoich regulaminach dodają zapisy o zaksięgowaniu transakcji kartą na rachunku w okresie jakieś promocji, jest to różnie zdefiniowane, ale o to chodzi.
   Natomiast BPH w swoim regulaminie nie wykazał takiego przymusu, jeśli ktoś twierdzi inaczej niech wskażę odpowiedni zapis regulaminu, ponieważ musi się na czymś oprzeć w swojej argumentacji.

   Usuń
 49. Jeśli chodzi o tą transakcję zaksięgowaną po zakończeniu promocji to dziś dostałem promocyjne 300zł:D
  Jednak bank nie kombinował i obyło się bez reklamacji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ilu dniach dostałeś? U mnie od spełniania warunków minął miesiąc i nic. Mają 45 dni roboczych czy zwykłych?

   Usuń
  2. zapewne chodzi o dni robocze. Ja dostałem 1 listopada, od spełnienia warunków jakieś 33 dni kalendarzowe. Skoro zrobiłeś wszystko zgodnie z regulaminem premię na pewno prześlą.

   Usuń
  3. Pit

   Kalendarzowych. W regulaminie nic nie piszą o roboczych.

   "Bank przekaże Uczestnikowi Premię przelewem bankowym na Rachunek w terminie 45 dni po zakończeniu
   miesiąca kalendarzowego, w którym zaksięgowano na Rachunku trzeci z kolejnych Wpływów określonych
   w ust. 1 lit. f)".

   Usuń
  4. Dzięki Pit, czyli miesiąca kalendarzowego. To hoho mają jakieś 3tyg więcej czasu, coś mi się wydaje, że wypłacą 15grudnia :/

   Usuń
 50. tez wplacalem sierpien, wrzesien, pazdzirnik i nie ma kasy :/ pewnie wiedza ze tylko ją dostane to zamykam konto :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   No to czekamy razem.

   Usuń
  2. Mi już wypłacili. Jak zamknę teraz konto w listopadzie do 27 to ile mam zostawić na koncie? 9.99 czy 19.98?

   Usuń
 51. wypłacili Ci ja w których miesiącach wpłacałeś? 08-10 czy 07-09 ?

  OdpowiedzUsuń
 52. tak samo wpłacałem ale pusto na koncie, pewnie będą czekać aż upłynie regulaminowe 45dni czyli ok. 15 grudnia

  OdpowiedzUsuń
 53. Jak zamknę rachunek 27-28 listopada albo do 30tego to muszę zostawić 9.99zł? Opłatę pobierają właśnie 27go, ciekawe co w sytuacji kiedy zamknie się właśnie tego dnia. 9.99 czyli 0.00 na koncie czy 19.98?

  OdpowiedzUsuń
 54. Na swoim koncie dostałem premię po 40 dniach od daty ostatniej transakcji. 08.09 ost wpłata, 21.10 przyszła premia. Jednak na koncie mamy ostatnia transakcja 12.10, a do dziś premii brak. Zobaczymy, niby mają czas do 15.12, ale na infolinii wcześniej informowali, że wypłacają wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 45 dni od zakończenia miesiąca nie od ostatniego spełnionego warunku. Sprawdź w Historii czy wszystko się zgadza.

   Usuń
 55. Otrzymałem dziś informację, że konto otwarte z związku z promocją musi być aktywne 12 miesięcy. Nie powiedziano mi nic o opłacie za zamknięcie. Jak zamknąć konto bez opłat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalnie. Te 12 m-cy to bzdura. To było "kiedyś" do kont typu Sezam. Idź do innej placówki.

   Usuń
 56. Czy od razu po otrzymaniu premii można zamknąć konto?
  bezpłatnie?

  OdpowiedzUsuń
 57. Widzę, że tu Mat i Pit zagląda, niech ktoś odpowie w tym temacie: http://xamriks.blogspot.com/2012/09/mbank-daje-100z-za-otwarcie-konta.html na ostatnie komentarze, bo też nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   Nie chcę udzielać rad, których nie jestem pewien. Zaglądnij do regulaminu.

   Usuń
 58. Pit.

  Wreszcie zamknąłem to konto. Okazało się, że zwrócono mi nawet 9.99zł które zostawiłem jako opłatę za grudzień. Podobno zmieniły się przepisy i bank nie potrąca opłat za okres w którym konto nie jest funkcjonalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też zamykałem wczoraj, zero kultury wprost powiedziano do mnie Czyli konto było założone tylko dla premii". Na koncie kazano mi zostawić 0.00 zł.

   Usuń
  2. A kazano mi zaznaczyć tylko "wypowiedzenie umowy kompleksowej" czy to wystarczy? Niby podpisywałem jeszcze rezygnacje z www i karty która została przecięta ale na wypowiedzeniu umowy w kopiach dla mnie mam tylko X przy umowie kompleksowej.

   BTW. zamykałem kiedyś w Polbanku = akcja na poker twarzy u kasjerki, zamykałem w ZWBK = prosili bym został czy na pewno itd, ale grzecznie i kultura, a tu skandaliczna obsługa przy zamykaniu. Mogli sobie napisać w regulaminie, że konto trzeba mieć 1-10lat a nie wyżywają się na aktywnych klientach. Za darmo nigdy do nich nie wrócę. A jak % będą takie same wybiorę ofertę niewiele gorszą konkurencji. Da się wnieść gdzieś skargę czy coś w razie dalszych problemów z zamknięciem?

   Usuń
  3. Pit.

   Jeśli zamykasz konto to jednocześnie zrywasz umowę o kartę debetową, kanały elektroniczne itp. Mi nawet nie zabrali karty. Przy zakładaniu rachunku miałem problemy, bo nie wpisali mi do systemu telefonu zaufanego, za drugim razem padł im system, dopiero za trzecim wszystko ruszyło. Przy zamykaniu było całkiem miło. Może bez fajerwerków, ale nie narzekam.

   Usuń
  4. Tylko w umowie pisze, że przy rezygnacji trzeba im oddać kartę. Na 100% pamiętam taki zapis. Ale pewnie jak bym nie przyniósł też by było ok.

   Usuń
 59. Dzisiaj przyszła premia czy moge jutro iść zamknąć rachunek?
  Mam zostawić na koncie (9,99)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   Jeżeli zamkniesz go jutro, to za grudzień nie zapłacisz opłaty. Nie wiem jak to wygląda przy zamykaniu rachunku w grudniu.

   Usuń
 60. Akurat ja zamknąłem konto 27 listopada a dzisiaj pobrało mi opłatę za konto więc lepiej zostawić te 10zł żeby nie zrobił się debet

  OdpowiedzUsuń
 61. Mi również zostało pobrane 9,99 mimo że zrezygnowałem jeszcze w listopadzie. Lepiej sprawdźcie saldo rachunku ! Mi równiez karty nie zabrali. Czy przyjdzie jakieś potwierdzenie zamknięcia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pit.

   Ja dalej mam 0zł na rachunku. Na razie mi nic nie pobrali.

   Usuń
  2. A ja się nie loguje. Po miesiącu pójdę do placówki czy wszystko przebiegło ok. Po co mają mieć logi, że używałem konta?

   Usuń
  3. @Anonimowy, ale, że masz na minusie -9.99 czy zostawiłeś coś na koncie?

   Usuń
 62. mi również zostało na koncie 50zł (tak na wszelki wypadek) z czego pobrali 9,99 mimo wypowiedzenia w listopadzie, twierdząc przy zamykaniu że opłata w okresie wypowiedzenia również jest pobierana

  OdpowiedzUsuń
 63. Właśnie dostałem e-maila iż mam na minusie ponad 20zł. Super, a w kasie kazali wypłacić!!

  OdpowiedzUsuń
 64. Odpowiedzi
  1. A ja dalej mam 0. Po ponad miesiącu od zamknięcia rachunku.

   Usuń
  2. A mi wysłali list, że mam ujemne saldo i coś tam. Poszedłem ich opierdolić i nadmieniłem, że zostałem wprowadzony w błąd przy zamykaniu konta, tego nie zapłacę i rozważam wystąpienie o zadośćuczynienie za stracone nerwy. W ręku miałem reklamacje na A4. Od ręki wykonali telefon i zrobili 0 saldo. Nic nie musiałem płacić. Reklamacji też nie przyjęli :) BPH po prostu fair jakoś tam "zagrało".

   Usuń