poniedziałek, 7 stycznia 2013

Kantor Walutowy Alior Bank

W dzisiejszym wpisie chciałem przedstawić Wam Kantor Walutowy prowadzony przez Alior Bank. Jest to jedyny kantor online dostępny na polskim rynku prowadzony przez bank, a więc posiadający gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Dlaczego warto założyć konto w Kantorze Alior Banku?

- Proces zakładania konta jest całkowicie internetowy i darmowy
- Obsługa konta jest bezpłatna i dostępne jest 14 różnych walut
- Darmowe są przelewy wymienianych walut
- Darmowe karty dostępne do wybranych walut

Kantor Walutowy Alior Bank oferuję kursy o wiele korzystniejsze niż kantory stacjonarne oraz kursy oferowane nam przez banki. Dostępne są następujące waluty: euro, dolar amerykański, frank szwajcarski, funt brytyjski, dolar australijski, dolar kanadyjski, korona czeska, korona duńska, forint węgierski, jen japoński, korona norweska, rubel rosyjski oraz korona szwedzka.
Ważnym udogodnieniem oferowanym przez Alior Bank jest możliwość fizycznego wpłacenia i wypłacenia niektórych walut w oddziałach banku. Taką możliwość mamy dla polskich złotówek, euro, dolarów amerykańskich, franków szwajcarskich oraz funtów brytyjskich. Nie ma limitów wpłat, ani wypłat. Jednak jeśli chcemy wypłacić więcej niż 20'000 PLN lub 2000 jednostek waluty obcej w oddziale banku należy taką transakcję wcześniej zgłosić. W przypadku placówek Alior Bank Express można wypłacić maksymalnie 5000 zł, a w placówkach partnerskich do wysokości ustalonej z agentem. W obu tych typach placów nie można wypłacić waluty obcej.Kolejnym udogodnieniem oferowanym przez Kantor Walutowy są karty walutowe. Są one dostępne w 3 walutach: euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. Są one zupełnie darmowe, jeśli użyjemy ich w ciągu 6 pierwszych miesięcy od wydania. Karty te mają charakterystyczna wizerunki i są różnych kolorów, dzięki czemu łatwo je rozróżnić.


Dodatkowo w Kantorze Walutowym Alior Banku można składać zlecenia walutowe. Dostępne są 3 rodzaje zleceń walutowych:
- zlecenie z limitem ceny: usługa ta umożliwia jednorazowe kupno lub sprzedaż waluty po określonym przez nas kursie. Dodatkowo definiowany jest termin ważności tego zlecenia. W przypadku niezrealizowania się zlecenia w danym terminie może być ono anulowane lub zrealizowane po kursie bieżącym.
- zlecenie cykliczne: usługa ta umożliwia regularne kupno lub sprzedaż danej waluty określonego dnia. Połączenie tej funkcji wraz ze zleceniem stałym jest idealnym rozwiązaniem dla osób spłacających kredyt hipoteczny w walucie obcej.
- zlecenie mieszane cykliczne: jest to usługa łącząca zalety pozostałych zleceń - cykliczność oraz ceny waluty.  Transakcje są realizowane w ciągu miesiąca w momencie osiągnięcia wymaganego przez nas kursu.

Możliwe jest także otrzymywanie wiadomości mailowych lub sms jeśli nasze zlecenie zostanie wykonane. Powiadomienia mailowe są bezpłatne, natomiast 10 pierwszych powiadomień sms w miesiącu jest bezpłatnych, każdy kolejny sms kosztuje 30 groszy. Można natomiast wyłączyć powiadomienia sms, po 10 smsie w miesiącu, co może uchronić nas przed dodatkowymi kosztami.

Sam korzystam z oferty Kantoru Walutowego Alior Banku i jestem z niej bardzo zadowolony.Z jakich kantorów Wy korzystacie? Jesteście z nich zadowoleni?

Jeśli ktoś chciałby założyć konto w Kantorze Walutowym Alior Banku i przy okazji w jakiś sposób mi pomóc to poniżej wklejam mój kod rekomendacyjny, który należy podać przy składaniu wniosku:
XHTCA1VY7QD2

8 komentarzy:

 1. Ile za otwarcie dla obecnych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem do końca pytanie. Kantor walutowy jest bezpłatny. Za polecanie kantoru walutowego można otrzymać 20zł.

   Usuń
  2. Parę razy na gruponie dawali 50zł, myślałem, że coś dają skoro jest wpis. Skoro nie to nie ma sensu zakładać.

   Usuń
  3. Teraz rozumiem. Faktycznie nie ma żadnej promocji, ale jak będzie to nie będę musiał całego kantoru opisywać tylko dam odnośnik do tej notki. Dla kogoś kto kupuje często walutę to warto od razu przerzucić się na lepszy kantor niż czekać na jakąś promocję ;)

   Usuń
 2. A ja i tak preferuje Internetowykantor.pl. Wszystko jasne i przejrzyste. Z nimi nie boję się wymieniać swoją kasę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sandro Nowak, wyglądasz na tekst sponsorowany.
   Przed powstaniem kantoru Aliora korzystalem z Internetowego Kantoru, jednak Alior pobil go kursami i czasem realizacji przewalutowan.
   A bezpieczenstwo gwarantowane przez bank jest o wiele wiecej warte niz zwyklego kantoru internetowego....

   Usuń
 3. przed wyborem konkretnej oferty, porównajcie inne kantory, np. kurencja.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, najważniejsze to wcześniej porównać kantory. Nawet nie po to by wybrać najlepszy, inny niż zazwyczaj ale z czystej ciekawości i zobaczenia jakie kursy oferują inne kantory. Wiadomo, że każdy ma swoje przyzwyczajenia ale czasami warto wiedzieć więcej na dany temat. Ja polecam porównywarkę http://kantorbox.pl
   Osobiście także korzystam z Alior Banku a raczej jego kantoru i jestem zadowolona, jeszcze się nie zawiodłam.

   Usuń