czwartek, 31 maja 2012

Bank BPH i 300zł dla każdego - moje wrażenia

Cały czas można skorzystać z promocji banku BPH, która pozwala zarobić 300zł (na czysto wychodzi około 240-250zł po odjęciu kosztów prowadzenia konta przez 5 lub 6 miesięcy).

Więcej na ten temat można przeczytać w poprzednim poście na ten temat:
Bank BPH daje 300zł premii za otwarcie kontaBardzo ważną sprawą jest to, jak zauważyli czytelnicy mojego bloga i umieścili w komentarzach do powyższego postu jest to, że premia jest za łączne wpływy na konto, a nie od wysokości najwyższego przelewu. Możemy to wykorzystać w ten sposób, że nawet mając tylko 100zł mamy możliwość otrzymania najwyższej premii. Wystarczy wpłacić to samo 100zł na nasze konto w BPH po prostu 75 razy. Oczywiście będzie z tym bardzo dużo zabawy, więc lepiej robić to większą kwotą, ale chciałem pokazać, że takie coś jest możliwe.

Najwyższa premia, wynosząca 300zł jest więc dostępna dla każdego!

Co do moich wrażeń z tej promocji to samo założenie konta było trochę kłopotliwe, ponieważ gdy zakładałem konto w banku nie mieli oni kopert do aktywowania dostępu do internetu. Chyba sami nie przewidzieli tego jak dużo osób  będzie chciało założyć u nich konta i skorzystać z promocji.

Rzeczą, która mnie zdziwiła była karta do konta, która przychodziła listem poleconym. Z pewnością wpływa  to na bezpieczeństwo, jednak musiałem przez to biegać na pocztę i odczekać swoje w kolejce.

Sam system bankowości elektronicznej jest dość ciekawy, ponieważ żeby go używać musimy dodatkowo wygenerować nasz osobisty klucz, za pomocą którego potwierdzamy na przykład przelewy. Wydłuża to czas wykonania przelewu, jednak zwiększa to bezpieczeństwo naszych pieniędzy, więc jestem to w stanie przeżyć.

Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej oferty, ponieważ dzięki niej można zgarnąć spory bonus pieniężny. Ja jutro wykonam już drugi przelew z 3 koniecznych, więc powoli zbliża się czas otrzymania przeze mnie premii. O dalszym rozwoju tej oferty będę Was oczywiście informował.

Chciałem wszystkich zachęcić do subskrypcji bloga poprzez RSS znajdujące się po prawej stronie bloga u góry. Pozwoli Wam to na bycie na bieżąco z wszystkimi postami umieszczanymi przeze mnie na tym blogu. W szczególności jednak zapraszam na profil bloga na facebooku. Zamieszczam tam informację o wszystkich postach, a dodatkowo informuję o ofertach, które są ograniczone czasowo. Zamieszczać tam będę też oferty opisywane przez inne blogi, a także swoje prywatne porady na temat rynków finansowych.
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich

28 komentarzy:

 1. najpierw bank daje ,a potem zaczyna się kuszenie klienta i zarabianie na opłatach i prowizjach ale z drugiej strony 300 zł drogą nie chodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No żeby zarobić na czysto 250zł na lokatach w pół roku trzeba by było mieć na lokacie 10'000zł przy oprocentowaniu 5% netto. A zakładanie konta nas nie blokuje i na koncie oszczędnościowym i tak kasa może pracować.

  OdpowiedzUsuń
 3. czy te 7500 można od razu wypłacić, czy są one zamrożone na dany miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie można je od razu wypłacić ;)

   Usuń
  2. dzieki za info i w ogóle za bloga :)

   Usuń
  3. Wybacz, ale wydaje mi sie, ze zle zinterpretowales regulamin promocji.


   Cytuje:

   2. Z zastrzeżeniem ust. 3 wysokość przyznanej Uczestnikowi Premii zależy od łącznej kwoty Wpływów na
   Rachunek w każdym z trzech miesięcy wskazanych w ust. 1 lit. f) powyżej, według następujących zasad:
   a) dla Wpływów w wysokości od 600 zł do 2 499,99 zł – Premia 100 zł,
   b) dla Wpływów w wysokości od 2 500 zł do 7 499,99 zł – Premia 200 zł,
   c) dla Wpływów w wysokości powyżej 7 500 zł – Premia 300 zł,
   3. W przypadku, gdy łączne miesięczne Wpływy w poszczególnych miesiącach wskazanych w ust. 1 lit. f)
   powyżej mieszczą się w różnych przedziałach określonych w ust. 2, zostanie przyznana Premia w wysokości
   określonej w ust.2 dla najniższej osiągniętej sumy Wpływów miesięcznych w tym okresie. Jeśli w którymś
   ze wspomnianych wyżej trzech miesięcy łączne Wpływy na Rachunek będą niższe niż 600zł, Premia nie
   zostanie przyznana.


   Waznym tu jest pkt 3, ktory wyraznie wskazuje, ze jezeli w chociazby jednym z 3 okresow miesiecznych suma wplywow nie osiagnie kwoty 600 PLN, bonus nie zostanie przyznany! Analogicznie, odnoszac sie do wczesniejszego zapisu - oni poprzez laczne wplywy rozumieja laczne wplywy z KAZDEGO miesiaca, a wiec zeby otrzymac 300 PLN premii nalezy KAZDEGO Z TRZECH MIESIECY przelac minimum 7500 PLN na swoje konto w BPH!

   Usuń
  4. Anonimowy z 8 czerwca: To ja dziękuje za wizytę.

   Anonimowy z 9 czerwca: Jest dokładnie tak jak napisałeś, ale nie wiem czemu uważasz, że źle coś zinterpretowałem ponieważ od początku pisałem o tym, że to muszą być 3 wpłaty na konto. Jeśli odnosisz się do mojego komentarza, że można te pieniądze od razu wypłacić to tak jest. Powiedzmy, że 1 czerwca wpłacamy 7600zł za konto, robimy jakieś zakupy, żeby zrobić 1 transakcję kartą i 2 czerwca możemy tą kasę wypłacić z konta w BPH i przelać ją znowu dopiero 1 lipca.

   Usuń
 4. Muszą być 3 transakcje kartą w każdym miesiącu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jakiej podstawie taki wniosek? Ja po przeczytaniu regulaminu zrozumiałem, że to mają być 3 transakcje w ciągu trzech miesięcy.

   Usuń
  2. Wczoraj zakładałem konto w BPH i Pan w banku powiedział ze w każdym z trzech miesięcy mają być wpływy w zależności ile chce się uzyskać kasy (100-300 zł) oraz 3 transakcje kartą. Więc nie wiem już.

   Usuń
  3. Moim zdaniem pracownik wprowadził Cię w błąd. Tutaj wycinek z regulaminu tej oferty:

   "Uczestnik zawrze z Bankiem umowę o Kartę do konta i za pomocą jej dokona łącznie 3 transakcji bezgotówkowych w punktach handlowych znajdujących się) na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie 3 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył Rachunek. "

   Tutaj link co całego regulaminu tej oferty:
   http://www.bph.pl/repo/bph/indywidualni/konta/aktualne_promocje/premia_na_start/Regulamin_Premia_na_start.pdf

   Usuń
  4. Ja właśnie dzwoniłam na infolinię i babka powiedziała, że to muszą być po 3 transakcje kartą w każdym z tych trzech miesięcy. Pewnie sami nie wiedzą jak to ma być. Na wszelki wypadek lepiej zrobić te kilka transakcji więcej :)

   Usuń
  5. Gdyby tak było to ja już mam po zawodach, bo w maju zrobiłem tylko 1 transakcję. No ale przekonamy się gdy zostanie wypłacona premia. ;)

   Usuń
  6. Promocje są fajne w bankach, tylko umowy są tak napisane, że pozostawiają mnóstwo niejasności i niedopowiedzeń. A pracownicy banku celowo nie są dobrze poinformowani o warunkach, przez co wprowadzają w błąd. Bank zawsze ostatecznie jest górą niestety.

   Xamriks, dasz znać jak się udało z tą promocją :)

   Usuń
  7. Mat.
   Regulamin mówi jasno, wystarczą 3 transakcje w ciągu 3 miesięcy. Nie 3 transakcje na miesiąc.
   Zresztą jak tylko założyłem konto to chyba na drugi dzień, zadzwoniła kobieta z zapytaniem o satysfakcję i opinie na temat zakładania konta.
   Zapytałem się wtedy jak to jest z tymi transakcjami i powiedziała, że wystarczą 3 transakcje zrobione nawet 1 dnia. Powiedział, że mogę kupić 3 bułki i za każdą zapłacić oddzielnie.
   Tak też zrobiłem HA HA HA.

   Usuń
 5. Próbowałem założyć u nich konto przez internet z dostawą umowy przez kuriera. Kurier pojawił się zostawił paczkę i znikł. Jak otworzyłem paczkę okazało się, że miał zabrać ze sobą umowę. Zadzwoniłem na infolinię Pani powiedziała, że przyślą kuriera. Po dwóch tygodniach zadzwoniła, żeby spytać się, kiedy może przyjechać kurier. Kurier przyjechał i okazało się, że nie otrzymał jakiegoś numeru rozliczeniowego i może zabrać kopertę jak sam za nią zapłacę. Zrezygnowałem. Po kolejnych 3 tygodniach Pani zadzwoniła z pytaniem, co się stało i czy chce jeszcze założyć konto. Podziękowałem, przez 5 tygodni nie udało mi się założyć konta przez internet, to chyba rekord w dzisiejszych czasach.

  OdpowiedzUsuń
 6. No niestety takie pojęcie mają kurierzy o tym jak to wygląda. Banki powinny zatrudniać swoich ludzi do takiej roboty, a nie zlecać to firmom zewnętrznym.
  Dlatego fajną opcją jest założenie konta całkowicie przez internet, tak jak w nowym Alior Sync.
  No i z takich opowieści wynika, że czasami warto jednak przejść się do oddziału.

  OdpowiedzUsuń
 7. No i pamiętajcie, że rozpoczęcie okresu 3 miesięcy wpłat na to konto rozpoczyna się od następnego miesiąca po miesiącu, w którym zawarło się umowę o otwarcie konta.

  OdpowiedzUsuń
 8. Od zysku trzeba też odliczyć 50zł za zamknięcie rachunku przed upływem roku od otwarcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem to przy Kapitalnym Koncie nie ma takiego podpunktu w regulaminie. Jeśli widzisz gdzieś taki podpunkt to proszę podaj gdzie taki jest.

   Usuń
 9. Mat.

  Zamknięcie rachunku – od każdego zamykanego rachunku – 50 zł

  Uwaga: Opłata pobierana jest w odniesieniu do kont typu Sezam (z wyjątkiem konta Sezam Oszczędzam i Sezam Oszczędzam Plus) otwieranych/prowadzonych w ramach ofert promocyjnych, a zamykanych na wniosek Klienta w okresie 12 miesięcy od dnia otwarcia rachunku.

  Maksymalne konto i Kapitalne konto nie są kontami typu Sezam. No chyba, że o czymś nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem nie ma mowy o żadnej opłacie za zamknięcie rachunku :)

   Usuń
 10. Pit.

  Wydaje mi się, że punkt regulaminu zacytowany przez Mata jednoznacznie wskazuje, że dotyczy to tylko kont typu Sezam, ale przy zakładaniu rachunku poinformowano mnie o takiej opłacie. Zobaczymy jak będzie. Choćby nawet, to i tak by się opłacało.
  Dzięki Wojtek za bloga. Mam go przypiętego do paska zakładek obok Pulsu Biznesu i Bizzone.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak tylko będę zamykał konto, to opiszę wszystko dokładnie na blogu ;) Dzięki za wizytę i zapraszam ponownie :)

   Usuń
 11. Mat.

  Sprawdziłem swoją umowę. Nie znalazłem w niej żadnej wzmianki mówiącej, że Kapitalne konto jest kontem typu Sezam, ba słowo sezam się w niej nie pojawia.
  Znalazłem za to informację, że Kapitalne konto jest kontem typu: Kapitalne konto!

  Umowa kompleksowa rachunku bankowego
  § 1.
  Postanowienia ogólne
  1.Bank otwiera i prowadzi na rzecz Posiadacza (...) rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (...) numer: XX ...XXXX, typu: Kapitalne konto zwany dalej Rachunkiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko będzie okay, nie ma się co martwić na zapas ;)

   Usuń
 12. Dzwonią do kogoś z BPH? Bo do mnie już kilka razy a zamykałam tam konto po tej premii.

  Ania

  OdpowiedzUsuń