sobota, 2 lutego 2013

Konto Zarabiające w Meritum Banku zmiany w zwrocie

Jakiś czas temu Meritum Bank poinformował o zmianach, które wprowadzi do Konta Zarabiającego. Jako, że jest to jedno z kilku kont, które szczególnie polecam na moim blogu to warto się tym zmianom przyjrzeć.

Zmiany te są niestety niekorzystne dla głównej grupy docelowej Konta Zarabiającego, czyli dla kierowców. Dla przypomnienia dotychczasowy zwrot wynosił 4% od transakcji na stacjach benzynowych, a maksymalna kwota zwrotu wynosiła 30zł miesięcznie. Pozwalało to na zatankowanie około dwóch pełnych baków paliwa w miesiącu.

Jakie zmiany wprowadza Meritum Bank?

Zacznijmy od zmian negatywnych. Przede wszystkim będzie to obniżenie wysokości procentowej zwrotu z 4% do 1%. Kolejnym problemem może być zmiana kwoty jaką trzeba miesięcznie wpłacić na konto, żeby otrzymać zwrot. Wcześniej było to 1500zł, a teraz kwota zostaje zwiększona do 2000zł.

Teraz przejdźmy do pozytywów, bo i takie można w tej ofercie znaleźć. Dotychczas zwrot można było otrzymać tylko za transakcje na stacjach benzynowych. Po zmianach zwrot 1% wydatków będzie dotyczył każdej transakcji wykonanej kartą debetową.

Od kiedy zmiany?

Stary regulamin premiowania transakcji dokonywanych kartą debetową ważny jest do 28 lutego. Nowy natomiast obowiązuje od 1 marca do końca roku, z możliwością przedłużenia.

Podsumowanie zmian:

Mamy 1% zwrotu wszystkich wydatków kartą debetową, maksymalnie można otrzymać 30zł zwrotu, czyli zwrot będziemy otrzymywać do chwili przekroczenia 3000zł wydatków miesięcznych. Żeby otrzymać zwrot należy zapewnić wpływy 2000zł miesięcznie na konto.

Czy warto korzystać z Konta Zarabiającego?

Moim zdaniem zdecydowanie warto. Nawet po tych zmianach lepiej korzystać z karty debetowej do Konta Zarabiającego niż z karty kredytowej, która nie daje nam żadnego zwrotu. Warto dodać, że Meritum Bank oferuje także konto oszczędnościowe oprocentowane na 5% w skali roku oraz Pierwszą Lokatę, na której można zarobić 6% w ciągu 3 miesięcy od 500zł do 20'000zł.

Konto można założyć przez poniższy wniosek:
Meritum Bank - wniosek o konto

Poprzedni wpis na temat Konta Zarabiającego można znaleźć tutaj:
Konto Zarabiające w Meritum Banku

Nowy regulamin zwrotu za transakcje:
Regulamin premiowania transakcji dokonanych kartą dla Posiadaczy MeritumKonta Zarabiającego.


Blog Finanse dla wszystkich bierze udział w plebiscycie na Blog o oszczędzaniu 2012. Bardzo proszę o Wasze głosy. Wystarczy wejść na stronę głosowania, wybrać blog i kliknąć przycisk głosuj. Głosować można pod tym linkiem:
Blog o oszczędzaniu 2012 - głosowanie

A więcej szczegółów na temat głosowania można znaleźć tutaj:
Blog o oszczędzaniu 2012 prośba o głosy

2 komentarze:

  1. Klienci Getin Banku mogą wykonywać płatności w usłudze MyWallet wykorzystując kartę debetową. Dla osób, które zdecydują się na takie rozwiązanie przygotowana została oferta 15% cashback przez 6 miesięcy, w ramach której mogą otrzymać łącznie do 240 złotych w ciągu pół roku.

    Nowi klienci otwierając konto Getin UP otrzymają 50 zł za dokonanie pierwszej transakcji kartą NFC i kolejne 100 złotych po 3 miesiącach aktywnego korzystania z karty (przy transakcjach bezgotówkowych za co najmniej 300 zł/miesiąc). W sumie można otrzymać nawet 390 zł.

    Czas na wpis i analizę!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie gra niewarta świeczki:) Może bank wprowadzi jakieś ciekawsze bonusy, jak chociażby Bank Zachodni pod koniec ubiegłego roku, wtedy się zastanowię.

    OdpowiedzUsuń