środa, 19 grudnia 2012

Konto Zarabiające w Meritum Banku

Tak jak obiecałem w poprzednim poście dzisiaj zajmę się omówieniem Konta Zarabiającego w Meritum Banku. Konto to posiadam samemu i moim zdaniem jest ono ciekawą propozycją szczególnie dla kierowców, ale nie tylko i w dalszej części będę się starał wyjaśnić dlaczego.
 Samo konto nie ma żadnych opłat, których się nie da uniknąć. Jeśli suma miesięcznych wpływów wyniesie przynajmniej 1500zł i za pomocą karty debetowej wydamy 200zł miesięcznie, to w zamian dostaniemy darmowe konto, oraz wszystkie bankomaty w Polsce za darmo.

Najważniejszą jednak cechą tego konta jest zwrot 4% wydatków na stacjach benzynowych. I nie liczy się zwrot tylko za paliwo, ale za wszystkie płatności na stacji benzynowej. Dzięki temu jest to dobra oferta dla osób palących papierosy, kupujących dużo gazet no i przede wszystkim kierowców. Inne rzeczy lepiej już kupować poza stacjami benzynowymi i zaoszczędzimy wtedy więcej niż zwrot w Mertium Banku. Maksymalny zwrot w miesiącu może wynieść 30zł, czyli dostaniemy zwrot za wydatki w wysokości 750zł miesięcznie.W tym momencie nowi klienci Meritum Banku mogą założyć Pierwszą Lokatę, której szczegóły są następujące:
- kwota minimalna: 500zł
- kwota maksymalna: 20'000zł
- oprocentowanie: 6,5%
- czas trwania: 3 miesiące

Kiedyś powiedzielibyśmy, że to nic takiego, ale powoli trzeba się przyzwyczajać do takiego oprocentowania lokat po obniżkach stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Konto można założyć na 3 różne sposoby.

Sposób pierwszy, który moim zdaniem jest najbardziej wygodny polega na otwarciu konta przez internet bez wizyty kuriera. Należy złożyć wniosek online, a we wniosku wybrać sposób zawarcia umowy online oraz potwierdzenie umowy e-przelewem. Po wykonaniu przelewu na numer konta podany drogą mailową przez bank otrzymujemy nasze dane do logowania się do konta w Meritum Banku. Minimalna kwota przelewu potwierdzającego to 1zł, a maksymalna 10zł. Kwotę to wysyłamy na rachunek techniczny w banku, ale po otwarciu konta środki trafią na nasz ROR. Jest to nawygodniejsza propozycja, jednak trzeba posiadać już konto w innym banku, więc nie wszyscy mogą z niej skorzystać.

Drugim sposobem jest zawarcie umowy przez kuriera. Dla mnie osobiście jest to najmniej wygodny sposób, ponieważ większość banków mam w granicach 10 minut spacerem od domu. W banku podpisanie umowy zajmuję podobną ilość czasu, ale zawsze możemy dowiedzieć się potrzebnych nam informacji dodatkowych, których z pewnością nie przekaże nam kurier. Warto pamiętać, że gdy podpisujemy umowę przez kuriera konieczne będzie przekazanie mu kopii naszego dokumentu tożsamości.

Trzecią metodą na otwarcie Konta Zarabiającego jest tradycyjna wizyta w oddziale banku. Tutaj jedynie należy uważać, żeby pracownik banku nie zachęcił nas do czegoś, czego nie potrzebujemy.

Konto można założyć przez poniższy wniosek:
Meritum Bank - wniosek o konto

Zapraszam wszystkich do polubienia bloga Finanse dla wszystkich na facebooku:
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich

6 komentarzy:

 1. Czyli najważniejsze w miesiacu, zeby zalapac sie na 4% cachback sa wpływy o wysokości 1500 zł? Rozumiem, że saldo w tym przypadku może być ruchome.

  Czy tez powyzsze warunki sa wymagane aby konto bylo bezplatne? A cachback i tak jest gwarantowany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1500zl wplywu i 200zl wydane karta to warunki bezplatnosci konta (ktore normalnie platne jest chyba 2zl), cashback dostajesz tak czy inaczej w wysokosci 4% wszelkich wydatkow na stacjach paliw do kwoty 750zl (czyli max. mozesz dostac 30zl zwrotu w miesiacu). Dziala to, posiadam takie konto od 1,5 miesiaca :) 1500zl wplywa 1-go, 2-go 750zl z tego odplywa na inne konto ;)

   Usuń
 2. "Tutaj jedynie należy uważać, żeby pracownik banku nie zachęcił nas do czegoś, czego nie potrzebujemy."

  Mnie kiedyś pracownik banku próbował namówić do ubezpieczenia konta:) Zastanawia mnie, jak można ukraść konto:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie bardzo fajna oferta dla kierowców - 4% cashback to coś nie warte pogardzenia:)W ogóle Meritum przedstawia fajną ofertę - promocyjna lokata świąteczna, lokata dla nowych środków i do tego konto zarabiające - jeszcze nie skorzystałam z oferty tego banku ale poważnie się nad tym zastanawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ewa a co to jest lokata świąteczna, lokata dla nowych środków? Na stronie banku nic nie jest opisane.

  OdpowiedzUsuń