piątek, 14 września 2012

Dobre Konto w Millennium Banku

Dzisiaj chciałem opisać ofertę z której sam korzystam czyli Dobre Konto w Millennium Banku. Ten post powstał 02.02.2012 jednak wymagał kilku poprawek, a że jest ciągle aktualny i warto skorzystać z tej oferty, więc zamieszczam go na nowo.Jest to moim zdaniem najlepsze na rynku konto służące do robienia codziennych zakupów spożywczych. Pozwala nam ono otrzymać 3% zwrotu wydatków poniesionych kartą debetową wydaną do konta. Maksymalny zwrot w jednym miesiącu może wynieść 50zł. Z tego wynika, że opłaca się płacić ich karta debetową do kwoty 1666,67zł miesięcznie.

Konto jest całkowicie darmowe po spełnieniu dwóch wymagań:
- łączne wpływy na konto wyniosą 1000zł miesięcznie (nie liczą się przelewy z konta oszczędnościowego na ROR)}
- należy dokonać 1 transakcji bezgotówkowej kartą debetową

Jeśli nie spełnimy któregoś z tych warunków to konto jest płatne 7zł miesięcznie, wypłaty z bankomatów Cash4You oraz BZWBK kosztują 1zł, a z innych bankomatów 5zł.

Bank Millennium posiada także swoją sieć bankomatów, które są darmowe dla klientów posiadających Dobre Konto. Listę placówek oraz bankomatów Millennium można znaleźć tutaj:
Bank Millennium: placówki i bankomaty

Zwrot 3% wydatków możemy otrzymać tak jak już wspomniałem za zakupy spożywcze, ale także wszystkie zakupy w hipermarketach, w których kupować można prawie wszystko. Bank Millennium zwraca także wydatki poniesione na stacjach benzynowych, ale w takim przypadku lepiej korzystać z konta w Meritum Banku, który za wydatki na stacjach benzynowych zwraca 4% wydatków.
Więcej o koncie w Meritum Banku pisałem tutaj:
Meritum Bank daje 100zł za otwarcie konta

Jedynym minusem tego konta jest opcjonalny pakiet ubezpieczeń Bezpieczna Karta. Jest on obowiązkowy przy otwieraniu konta, jednak możemy z niego zrezygnować, gdy dojdzie do nas karta debetowa. Jego minus polega na tym, że jest on płatny 2,99zł miesięcznie.

Pewnym utrudnieniem może być też sposób aktywacji karty, ponieważ nie otrzymujemy hasła jednorazowego do jej aktywacji w momencie podpisania umowy, tylko musimy ją aktywować ręcznie w oddziale lub poprzez infolinię.

Konto w Banku Millennium posiadam już ponad pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Co miesiąc na moje konto wpływa zwrot za poniesione wydatki. Zawsze jest on na czas i w takiej wysokości jakiej powinien być. Wysokość zwrotów, które otrzymałem za zakupy kartą do Dobrego Konta można śledzić w comiesięcznym podsumowaniu portfela blogowego. Ostatni taki wpis:
Portfel blogowy 08/2012

Bardzo dobrym rozwiązaniem w Banku Millennium są oferty przygotowywane dla nas na podstawie historii współpracy. Na podstawie wpływów i wydatków z konta została mi zaoferowana karta kredytowa. Nie musiałem spełniać żadnych dodatkowych formalności lub donosić dodatkowych papierów.

A Ty korzystasz z usług banku Millennium. Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Wniosek o Dobre Konto można złożyć klikając w poniższy link:
Dobre Konto wniosek o otwarcie konta

Więcej szczegółów na temat Dobrego Konta można znaleźć na stronie banku:
Dobre Konto

Regulamin oferty dającej 3% zwrotu:
Regulamin 3% zwrotu wydatków na zakupy dla posiadaczy Dobrego Konta

Wykaz opłat i prowizji można znaleźć tutaj:
Cennik usług – prowizje i opłaty

Inne posty na temat banku Millennium można znaleźć klikając w zakładkę: Mapa bloga

Zachęcam do subskrypcji bloga poprzez RSS znajdujące się u góry po prawej stronie. Pozwoli Wam to być na bieżąco z wszystkimi postami umieszczanymi przeze mnie na tym blogu. W szczególności jednak zapraszam na profil bloga na facebooku. Zamieszczam tam informacje o wszystkich postach, a dodatkowo informuję o ofertach, które są ograniczone czasowo. Zamieszczać tam będę też oferty opisywane przez inne blogi, a także swoje prywatne porady na temat rynków finansowych.
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich

8 komentarzy:

 1. To jest kolejne konto które posiada, choć dopiero od połowy stycznia, luty będzie miesiącem testowania i sam jestem ciekaw wyniku.

  OdpowiedzUsuń
 2. No ja też jeszcze testuje, ale myślę, że to jest akurat bardzo dobra inwestycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. dołaczam się do ciekawskich wyniku, zwłaszcza iż interchange fee w polsce na płatność kartą to około 1.7% do 2.5% w zależności z kogo bank/operator ździera a oni tu dają 3%
  podobne rozwiązanie posiada idea bank w ofercie dla firm tyle, tam oddają 2% przez gwarantoany okres 5 lat w specjalnej ofercie firmowo-emertyalnej

  OdpowiedzUsuń
 4. No pod koniec lutego będę dokładnie wiedział ile otrzymam tego zwrotu, ale już powinno być ponad 10zł, bo tankowałem auto do pełna i jakieś tam drobne zakupy robiłem w marketach.
  Dzięki za wizytę be-rare.

  OdpowiedzUsuń
 5. Będą dawać premie to otworzę tak nie widzę potrzeby. Bardziej się opłaca BGŻ, pewniejsze 45zł, jak ktoś zarabia dużo niech sobie łączy wszystko. Rodzica nie przekonam do 9-12zł zwrotu miesięcznie bo nie lubi płacić kartą. Co innego jak by było 100-300 premii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć, czytam z zainteresowaniem twoje posty i otworzyłem dobre konto. Mam pytanie. Na stronie Millenium pisze: "Powyższe korzyści otrzymasz, jeżeli Twoje miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 1 000 zł oraz co najmniej raz w miesiącu zostanie dokonana i zaksięgowana na koncie płatność kartą do Dobrego Konta." Otworzyłem konto 26/09. Czy chodzi im o miesiąc kalendarzowy czy od daty otwarcia konta? Czy jak wpłacę 1000 zł 03/10 (plus transakcja na karcie) to za październik będę korzystał ze zwrotu 3% ? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. A na jakich stacjach benzynowych można płacić kartą?

  OdpowiedzUsuń
 8. No i "oszuści" zmieniaja regulamin od 1 03 2013 teraz będzie 3 zł od każdej pełny stowy w każdej odrębnej transakcji. Trzeba szukać innego banku.

  OdpowiedzUsuń