czwartek, 19 kwietnia 2012

Moje produkty bankowe część 2

Na początku istnienia bloga napisałem post o tym samym tytule, ale skoro minęło już pół roku i zmieniło się już trochę w tej kwestii to postanowiłem napisać ten post w nowszej wersji po kilku zmianach, które miały u mnie miejsce.

Poprzedni post można przeczytać tutaj:
Moje produkty bankowe

Na początku zmieniło się w ogóle moje główne konto, którego używam na co dzień. Korzystam teraz z usług Banku Millennium i z zalet Dobrego Konta.
Jeśli ktoś chciałby poczytać dokładnie o Dobrym Koncie to zapraszam do zapoznania się z moim opisem:
Dobre Konto w Millennium Banku
Dobre Konto w Millenium Banku - pierwsze wrażenia
Jak dotychczas z Millennium Banku otrzymałem 2 razy po 50zł zwrotu i nie zostały mi naliczone, żadne opłaty. Jestem więc z tego konta bardzo zadowolony i zamierzam z niego korzystać tak długo, aż zwrot będzie taki dobry.

Moje drugie konto do którego mam kartę to konto w Idea Banku. Jest ono całkowicie darmowe i nie trzeba dla tej darmowości spełniać żadnych dodatkowych warunków. Dodatkowo mam tam otwartą jedną lokatę.Gdy lokata się skończy kasa pewnie pójdzie gdzieś indziej, ale konto zostawię, bo Idea Bank jest jednym z lepszych banków jeśli chodzi o depozyty.

Kolejnym moim kontem jest rachunek w mBanku, który mam najdłużej. Z karty zrezygnowałem gdy wprowadzili za nią opłaty. I od tego czasu konto sobie po prostu jest.

Następnym moim kontem jest konto w Deutsche Banku. Korzystam tylko i wyłącznie z konta oszczędnościowego, które jest oprocentowane na 8,1% brutto do kwoty 10'000zł. Więcej o aktualnej ofercie Deutsche Banku można przeczytać tutaj:
Deutsche Bank rozdaje głośniki i daje 8,1% bezterminowo!
Za założenie konta w Deutsche Banku otrzymałem za darmo modem Play i też nie poniosłem na tym koncie żadnych opłat co jest bardzo dobrym wynikiem jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę konto oszczędnościowe. Dzięki modemowi mogę także korzystać z darmowego internetu do końca 2014 roku z Aero2.

Kolejnym kontem, które założyłem, ale właściwie nigdy z niego nie korzystałem jest konto w banku BGŻ Optima. Gdy tylko je założyłem pojawiła się oferta z Deutsche Banku i tam powędrowały moje oszczędności. Konto jest także zupełnie darmowe i czeka na razie na pogorszenie oferty DB lub jakąś nową ofertę BGŻ Optima.
O najnowszej ofercie banku BGŻ Optima można przeczytać tutaj:
Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima na 6,5%

Posiadam także kartę MasterCard Prepaid w banku BZWBK, którą wykorzystuję do kupowania tańszych biletów w Ryanairze. Jak to zrobić można przeczytać tutaj:
Jak kupować tańsze bilety: RyanAir

Trochę się tego wszystkie uzbierało, ale nie ponoszę żadnych kosztów tych wszystkich produktów bankowych. Tak właściwie to te wszystkie konta i karty zarabiają dla mnie konkretne pieniądze. Jeśli ktoś chciałby napisać jak to wygląda u niego to bardzo chętnie bym o tym poczytał.
A sama obsługa takiej ilości kont nie jest specjalnie skomplikowana jak to może w tym poście dla niektórych osób wyglądać i uważam, że każda osoba by sobie z tym poradziła.

1 komentarz:

  1. Sporo tego, choć sam mam niewiele mniej. Za to stanowczo mniej kart, w tej chwili jedynie Millenium :)

    W końcu zmusiłem się do wizyty w Polbanku i rezygnacji z kont.

    OdpowiedzUsuń