sobota, 7 kwietnia 2012

Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima na 6,5%

Z małym opóźnieniem spowodowanym wyjazdem na Wielkanoc do Wielkiej Brytanii pojawia się u mnie post na temat nowego oprocentowania konta oszczędnościowego w banku BGŻ Optima. Oferta pojawiła się wczoraj i została już opisana na kilku blogach, ale opisuje ją, żeby jak najwięcej osób mogło o niej przeczytać.

Jak już podałem w tytule nowe konto oszczędnościowe jest oprocentowane na 6,5% w skali roku. Dotyczy to jednak nowych środków w banku BGŻ Optima i do kwoty 40'000zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 5,8% co i tak jest dość korzystnym oprocentowaniem, które pomimo podatku Belki pozwala nam pokonać inflację. Oprocentowanie 5,8% dotyczy także osób, które posiadały swoje środki w banku BGŻ Optima przed rozpoczęciem promocji.

Promocyjne oprocentowanie na nowym koncie oszczędnościowym jest gwarantowane do 10 lipca 2012 roku. Moim zdaniem bank chce się w ten sposób przygotować na wejście nowego banku Alior Sync i wtedy ogłosi kolejną promocję, moim zdaniem jeszcze ciekawszą niż tą teraz.

Obecna oferta banku BGŻ Optima jest jedną z najlepszych na rynku. Jedynie promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego w Deutsche Banku jest większe niż to w BGŻ Optima. Można także znaleźć lokaty o podobnym oprocentowaniu co opisywane przeze mnie konto oszczędnościowe, jednak niewątpliwą zaletą banku BGŻ Optima jest to, że pieniądze możemy z tego konta wypłacić kiedy tylko będą nam potrzebne bez utraty odsetek.

Dodatkowo konto w BGŻ Optima jest zupełnie darmowe, nie ma żadnych limitów darmowych wypłat z konta oszczędnościowego w miesiącu.
Jest to bardzo interesująca propozycja dla osób, które poszukują konta oszczędnościowego. Ja sam z pewnością z niej skorzystam gdy tylko skończy się oprocentowanie w Deutsche Banku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej banku BGŻ Optima

Serdecznie zapraszam na facebook'owy profil bloga:
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz