środa, 4 lipca 2012

mBank - szansa na otrzymanie czytnika Kindle 4

Na grouponie pojawiła się oferta, dzięki której możemy otrzymać czytnik ebooków Kindle 4 za otwarcie karty kredytowej w mBanku.

Jest to kolejna promocja oferowana przez mBank na portalu zakupów grupowych. Tym razem kupon, który umożliwia skorzystanie z promocji kosztuję 5zł. Jednak nie ma się co martwić o to, że karta kredytowa nie zostanie nam wydana, ponieważ możemy wtedy otrzymać zwrot 5zł od groupon.

Sam groupon jest ważny do 4 lipca, następnie do 20 lipca mamy czas na złożenie wniosku o kartę kredytową w mBanku. Link do wniosku zostanie nam wysłany drogą mejlową. Warunkiem, który należy spełnić jest wykonanie transakcji za łączną kwotę 500zł do 30.08.2012. Czytniki zostaną wysłane do klientów w ciągu 20 dni roboczych od spełnienia warunków promocji.

Oferta jest skierowana do osób, które nie posiadały głównej karty kredytowej w mBanku pomiędzy 1, a 4 lipcy i w tym okresie nie wnioskowały o kartę kredytową w tym banku.Link do oferty:
5 zł za kartę kredytową mBank World MasterCard + czytnik Kindle 4

Oraz do regulaminu promocji:
Regulamin Promocji „ World MasterCard + czytnik Kindle 4 gratis”

Chciałem wszystkich zachęcić do subskrypcji bloga poprzez RSS znajdujące się po prawej stronie bloga u góry. Pozwoli Wam to na bycie na bieżąco z wszystkimi postami umieszczanymi przeze mnie na tym blogu. W szczególności jednak zapraszam na profil bloga na facebooku. Zamieszczam tam informację o wszystkich postach, a dodatkowo informuję o ofertach, które są ograniczone czasowo. Zamieszczać tam będę też oferty opisywane przez inne blogi, a także swoje prywatne porady na temat rynków finansowych.
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich

17 komentarzy:

 1. Można też czytać na ich cloud readerze, wtedy Kindle jest niepotrzebny. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przed 12 oferta już była wyprzedana ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ehhh... głupi ja...

   w ogóle o tym nie pomyślałem i przełożyłem na później zakup kuponu...

   mam nadzieję, że zaoferują to ponownie :)

   Usuń
 3. tak, tutaj jest dostępny na nowo : http://www.groupon.pl/oferty/slask-extra/mBank/7752996

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się wyczerpał, tylko 50 sztuk było.

   Można z tej karty we wrześniu zrezygnować bez płacenia 200 zł?

   Usuń
  2. dzięki za link, zdążyłem :)

   Usuń
 4. Aha, rychło w czas :D Dobre oferty trzeba łapać, bo rozchodzą się na pniu.
  Tak swoją drogą to ciekawe ile można przez rok zarobić na grouponie dzięki takim promocjom? Bo ja tak obserwuję, i pewnie ze 2 kafle to były od grudnia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie chce kredytów i za żadną kase mimo iż można na tym dorobić :P

  OdpowiedzUsuń
 6. KINDLE 4 od mBanku - guzik wygracie!!!
  mBank nie potrafi przygotować uczciwych promocji. Generalnie tak konstruuje regulaminy żeby każdy, nawet skrupulatny klient nie dopełnił wszystkich warunków promocji. Konsekwencją powyższego jest brak nagrody.
  Działanie takie przypomina trochę wciskanie za wszelka cenę produktu bankowego, którego atrakcyjność jest uzależniona wyłącznie od obiecanej nagrody/prezentu. W stosunku do konkurencji powyższy produkt uznawany byłby za przeciętny, jakich wiele na rynku. Ale obiecana nagroda przyciąga jak lep na muchy nowych klientów, bo oczywiście stali klienci od mBanku otrzymują tylko stopniowo wprowadzane dodatkowe opłaty (np za kartę debetową). Tak naprawdę od powyższego banku stały klient nie otrzyma nic oprócz upierdliwych konsultantów nagminnie dzwoniących i przedstawiających "specjalne" oferty. I nie wystarczy podczas 3 kolejnych rozmów telefonicznych zapewnić, że nie potrzebujemy karty kredytowej, będą dzwonić i kolejny raz.

  A propos karty kredytowej, to w związku z ofertą mBanku, która pojawiła się na Grouponie w dniu 04.07.2012 dot. karty kredytowej World MasterCard, do której za zupełną darmochę otrzymujemy czytnik e-booków Kindle 4, to i ja stwierdziłem, że to za dobra okazja, żeby nie skorzystać.
  Kupiłem kupon za 5zł, wypełniłem wniosek za pośrednictwem odnośnika zamieszczonego w ww. kuponie. Następnie zostałem zaproszony do placówki „naziemnej” mBanku i poproszony o szereg dokumentów. Okazuje się, że żeby dostać tę "wymarzoną" kartę kredytową (jakich wiele na rynku) pracownik banku zobligował mnie do przedłożenia tony dokumentów. Zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy niestety to mało bo w związku z dodatkowymi dochodami z tytułu najmu zażądali aktualnego odpisu z księgi wieczystej bo nie chcieli zaakceptować innych dokumentów potwierdzających własność lokalu ani też wydruku z systemu elektronicznego ksiąg wieczystych dostępnego na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości. Szczytem absurdu było drukowanie przeze mnie potwierdzeń przelewów z tytułu najmu, bezpośrednio w placówce banku, ponieważ pracownik stwierdził, że jeśli im przyniosę elektroniczne potwierdzenie przelewu z konta internetowego konkurencyjnego banku to oni i tak takiego potwierdzenia nie zaakceptują.

  Ciekawe jak to jest w Polsce możliwe, że pracownicy banku mogą łamać prawo bankowe żądając pieczątek i podpisów na dokumencie, który tego nie wymaga. Czy mogę zgłosić to np do KNF czy innej instytucji, może UOKiK ???

  Przechodząc do meritum, nie problem w tym, że dokumentacja jaką musiałem przedłożyć była adekwatna z tą, którą dostarczałem podczas ubiegania się o kredyt mieszkaniowy, nie problem że żądali abym ponosił w związku z tym pewne koszty i tracił czas (koszt odpisu księgi wieczystej to kilkadziesiąt zł ale i jeden dzień urlopu /jak dobrze pójdzie/). Problem jest taki, że wystarczy nie dopełnić 1 warunku regulaminu i po złożeniu takiego wniosku nie ma możliwości jego korekty, trzeba jeszcze raz przechodzić przez całą opisana wyżej procedurą i dostarczać kolejny raz te same dokumenty (z otrzymanej informacji z mLinii wynika, że nie ma możliwości wykorzystania tych dokumentów przy kolejnym wniosku, pracownik tego nie wiedział, generalnie w tym banku mało kto cokolwiek wie o produktach które oferują i procedurach z tym związanych).

  Muszę przyznać, że jestem idiotą ponieważ straciłem wiele czasu na całą powyższą zabawę, a przeoczyłem 1 pkt regulaminu: - nie zgodziłem się na przetwarzanie danych w celach marketingowych, a to było wymagane. Oczywiście już po złożeniu wniosku takiej zgody np w formie oświadczenia mBank nie chciał przyjąć.

  Warto jeszcze zaznaczyć, że wniosek składany za pośrednictwem specjalnego linka nie narzucił zaznaczenia, że zgadzam się na przetwarzanie danych w celach marketingowych tylko dał dowolność wyboru. To co robi ten bank to masakra, jest to po prostu wobec klienta nie fair.

  Pamiętajcie haczyków jest dużo więcej.
  Chyba zrezygnuję z usług tego banku bo jeszcze nigdy nie zostałem tak zrobiony w konia (mówiąc delikatnie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kurcze dzięki Ci za ten wpis. Właśnie zrywam zawartą umowę. Też zaznaczyłem że nie chce udostępniać swoich danych do celów marketingowych :)
   A co odo mBanku to jest to król zmiany regulaminów i zawartych w nich haczyków :)
   Pozdr

   Usuń
  2. ja też zrobiłem ten błąd z odznaczeniem udostępniania danych i rezygnuję z karty. Ale może z tego samego groupona wniosek może wypełnić moja żonka? W końcu ten link do rejestracji wniosku nie był jakiś specjalny. Myślicie że to się uda? Czy może da się jakoś odstąpić niewykorzystany groupon (przecież można go kupić na prezent)?

   Usuń
  3. Dziś wysłałem odstąpienie od umowy, jak mnie szybko wypiszą, to przed 20tym lica może uda mi się ponowny wniosek złożyć, tym razem z udostępnianiem moich danych. Co to za syf jest, na każdym kroku jakiś kruczek :)

   Usuń
  4. A co to za problem po telefonie marketingowym odpowiedzieć "Dziękuję, nie jestem zainteresowany"?

   Usuń
 7. Dzięki za opisanie tej historii i mam nadzieję, że będzie ona przestrogą dla wszystkich, że trzeba bardzo dokładnie czytać warunki promocji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "nie zgodziłem się na przetwarzanie danych w celach marketingowych, a to było wymagane" Ja się boję, że w BPH mnie w tym przewaliła, nie mam kopi tego, coś było zaznaczone, upewniłem się podpisałem a nie przeczytałem. Mam nadzieje, że będzie wszystko ok...

   Usuń
 8. Ok, dziś mi przysłano potwierdzenie odstąpienia od umowy, zadzwoniłem tam by się jeszcze upewnić i miła Pani poinformowała mnie że mogę jeszcze raz złożyć wniosek. Tym razem zaznaczę "opcję marketingową" :)

  OdpowiedzUsuń