piątek, 1 czerwca 2012

Millennium Bank daje 7% na koncie oszczędnościowym

Z okazji Dnia Dziecka Millennium Bank przedstawił nową ofertą, którą jest konto oszczędnościowe oprocentowane nawet na 7% w skali roku.

Wydaję mi się, że bank chce poprawić trochę swój wizerunek, który ostatnio został zachwiany po wyrzuceniu przez google strony internetowej banku z wyniku wyszukiwania za niedozwolone praktyki w pozycjonowaniu.Wracając jednak do konta oszczędnościowego, to 7% otrzymamy dla nowych środków do kwoty 25'000zł. Powyżej 25'000, a do kwoty 50'000zł włącznie otrzymamy 6%. Powyżej 50'000zł, a do 100'000zł otrzymamy oprocentowanie 5,5%. Kwoty powyżej 100'000zł otrzymają na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium jedynie 5%.

Kapitalizacja na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium jest miesięczna.

Oferta dla nowych środków jest ważna od 1 czerwca do 20 sierpnia. Po tym czasie, jeśli nic się w Banku Millennium nie zmieni oprocentowanie spadnie do 3,8% dla kwoty poniżej 100'000zł oraz 4% dla kwoty powyżej 100'000zł.

Przy koncie oszczędnościowym w Banku Millennium należy uważać na to ile razy wypłacamy pieniądze z konta oszczędnościowego. Pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, a każdy kolejny kosztuje nas 7,5zł.

Dokładny opis konta oszczędnościowego można znaleźć na internetowej stronie banku:
Bank Millennium - konto oszczędnościowe

Moim zdaniem jest to dobra oferta dla osób, które już posiadają konto w Banku Millennium. Jednak warto tam ulokować środki, które nie są nam potrzebne ze względu na możliwość tylko 1 darmowej wypłaty w miesiącu. Ja potraktuję to konto oszczędnościowe jako prawie 3 miesięczną lokatę.

Jeśli komuś podoba się oferta, a nie ma konta w Banku Millennium to zapraszam do zapoznania się z moimi wcześniejszymi postami na temat Dobrego Konta, ponieważ jest to bardzo ciekawa propozycja, z którego sam korzystam na co dzień:
Millennium Bank:
Dobre Konto w Millennium Banku (02/02/2012)
Dobre Konto w Millennium Banku - pierwsze wrażenia (15/03/2012)

Chciałem wszystkich zachęcić do subskrypcji bloga poprzez RSS znajdujące się po prawej stronie bloga u góry. Pozwoli Wam to na bycie na bieżąco z wszystkimi postami umieszczanymi przeze mnie na tym blogu. W szczególności jednak zapraszam na profil bloga na facebooku. Zamieszczam tam informację o wszystkich postach, a dodatkowo informuję o ofertach, które są ograniczone czasowo. Zamieszczać tam będę też oferty opisywane przez inne blogi, a także swoje prywatne porady na temat rynków finansowych.
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich

13 komentarzy:

 1. No niby tak, ale dbNet daje 8,1% a pocztowy 6% od 100k (4 lata temu dawali na lokatach 10% :D), tak samo polbank chyba od 20. Więc taka średnia ta oferta. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodam, że ja ulokowałem 45 na 6,2784% netto a 7% brutto to 5,67%, dbNet daje 6,561% netto ale do 10 więc tylko dla nowych środków ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak wiem o ofercie Deutsche Banku i była już ona opisywana na blogu.
  Ta oferta się tu pojawiła ze względu na ograniczenie 8,1% brutto w Deutsche Banku do 10'000zł.
  No i w tym momencie jest to bardzo ciekawa oferta. Nie blokujemy środków jak na lokacie no i mamy bardzo wysokie oprocentowanie. Dla kogoś kto ma konto w Millennium jest to na pewno ciekawa propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jeszcze rok mam to z głowy, leżą sobie na tax free pieniążki, a to co na bieżąco trzymam to właśnie DB Net. Jednak dobrze, że coś się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do tego konta trzeba zakładać ror?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Sebastian Cezary: Też mam w DB, ale ta promocja się może skończyć, więc warto być na bieżąco. Poza tym ktoś może mieć więcej niż 10'000 wolnych środków i wtedy na pewno opłaca się skorzystać z oferty Millennium.

   @Anonimowy: Niestety lub stety, ale ror trzeba zakładać. Zapoznaj się z notkami na temat Dobrego Konta, które umieściłem w poście, to wtedy się przekonasz czy warto.

   Usuń
 7. Trzeba płacić za ror, po co komuś tyle tych rorów dla marnych kilkudziesięciu zł różnicy porównując z lokatą (ale każdy grosz ważny), oferta tylko dla tych co chcą mieć ror (słaba).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale dla kogoś kto kupuje na stacjach benzynowych i w marketach to to jest najlepszy ror, ponieważ w Dobrym Koncie można otrzymać 3% wrotu transakcji kartą do kwoty 50zł
   więcej szczegółów tutaj:
   http://xamriks.blogspot.com/2012/02/dobre-konto-w-millennium-banku.html

   Usuń
 8. Kolego BGŻ ma już lepszą ofertę, tak jak ktoś napisał słaba oferta nic specjalnego ile można tych rorów zakładać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Która oferta BGŻ jest lepsza kolego?:>

  Myślę, że warto o tej ofercie pisać, nawet jeśli tylko dla osób mających konto w Millennium. Jedno z lepszych kont na rynku tak imho

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie ma lepszej oferty tylko 6,5%, ale chyba, że chodziło Ci o to że nie trzeba u nich zakładać Roru to tak, wtedy jest lepsza i do 40 tys. można na koncie trzymać. Ja osobiście też wybrałbym BGŻ Optima, ale chyba przez to, że u nich jeszcze nie byłem.

  OdpowiedzUsuń