środa, 13 czerwca 2012

Alior Sync startuje 14 czerwca - co nas czeka

Dzisiaj odbyła się konferencja nowego banku Alior Sync, który zapowiedział swoje wielkie otwarcie już jutro tj. 14.06.2012

Tym samym zakończyła się dotychczasowa promocja Ty i Sync, dzięki której można było otrzymać 100zł za otwarcie konta. Mam nadzieję, że wszyscy zainteresowani zdążyli z niej skorzystać, ale z tego co zapowiedział bank nie będzie to jedyna zachęta do otwarcia konta, bo samo konto będzie bardzo ciekawe.Jakie były najważniejsze rzeczy ogłoszone przez bank?

Tak jak wcześniej pisałem konto będzie całkowicie darmowe, tak jak i karta do tego konta. Dodatkowo otrzymamy za darmo coś czego nie było jeszcze w polskiej bankowości, a mianowicie 10 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu. Standardowe przelewy bankowe wychodzą i przychodzą do naszych banków najczęściej tylko 3 razy dziennie w określonych godzinach (w ramach sesji ELIXIR). Działają one tylko od poniedziałku do piątku. W ramach przelewów natychmiastowych pieniądze trafią na konto drugiej osoby w ciągu kilkunastu minut, obojętnie w jakim banku będzie miała konto. Takie coś było już wcześniej dostępne chociażby przez Blue Cash, ale była to usługa dodatkowo płatna.

Drugą ważną funkcjonalnością jest to, że karta wydawana do konta, jak i również dostępna karta kredytowa pozwalają na 5% zwrotu wydatków poniesionych w internecie. Pozwoli to nam o 5% obniżyć koszty przy zakupach na allegro, doładowaniach telefonów lub zakupie biletów lotniczych. Im więcej płacimy przez internet tym więcej możemy oszczędzić. Dotychczasowo nie ma informacji, żeby 5% zwrot był ograniczony do jakiejś kwoty miesięcznie, ale niestety trzeba się chyba tego spodziewać.

Konto w Alior Sync umożliwi nam darmową wypłatę pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce. Dodatkowo pieniądze na konto będzie można wpłacać we wpłatomatach Alior Banku oraz sieci EuroNet.

Na konferencji prasowej został zaprezentowany Wirtualny Oddział Alior Sync. Pozwoli nam on na załatwianie wszystkich potrzebnych spraw związanych z bankiem przez internet. Do wybory będziemy mieli chat, zamówienie rozmowy audio lub wideokonferencji z konsultantem banku. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak to wygląda to może to zrobić poprzez obejrzenie filmiku:
Wirtualny Oddział w banku Alior Sync

Alior Sync w znacznym stopniu będzie starał się rozwinąć bankowość mobilną. Bardzo ciekawą propozycją wydaję się być zrobienie przelewu za pomocą zrobienia zdjęcia rachunku. Bankowość mobilna pozwoli nam na kontrolę naszych wydatków w każdej chwili, obojętnie gdzie będziemy się znajdować. Więcej szczegółów można zobaczyć w filmie:
Bankowość mobilna banku Alior Sync

Kolejną funkcjonalnością banku jest menadżer finansów. Pozwoli nam on na pełną kontrolę naszych wpływów i wydatków, nie tylko na konto w Alior Sync, ale także z innych banków, jeśli zdecydujemy się z Synckiem takimi danymi podzielić. Więcej można zobaczyć na filmie:
Kalendarz transakcji w banku Alior Sync

Asystent płatności ma być kolejną propozycją, której zadaniem będzie ułatwienie naszego życia. Będzie nam on przypominał o spłaceniu raty kredytu lub dacie do której musimy spłacić naszą kartę kredytową. Umieszczenie wszystkich takich informacji w jednym miejscu ułatwi nam obsługę naszych finansów.
Asystent płatności w banku Alior Sync

Alior Sync pozwoli nam na powiązanie naszego konta z facebook'iem. Dzięki temu będziemy mogli wysłać przelew do naszego znajomego bez znajomości jego numeru konta. Dana osoba wbrew wcześniejszym oczekiwaniom nie będzie musiała mieć nawet konta w Alior Syncu. Na e-mail dostanie ona wiadomość, gdzie ma podać swój numer konta, by otrzymać wysłany przez nas przelew.
Przelewy na facebooku w banku Alior SyncNastępnym ułatwieniem będzie możliwość wyboru w jaki sposób będzie wyglądało nasze logowanie do systemu bankowości elektronicznej. Dotychczas bank narzucał nam czy jest to całe hasło zwykłe, hasło maskowane czy token wykorzystujący kody jednorazowe. W Alior Sync sami będziemy mogli wybrać jedną z tych opcji. Dodatkowo Alior Sync oferuje nam czwartą możliwość, czyli hasło graficzne. Dokładniej zostało to wyjaśnione w filmiku.
Metody logowania w banku Alior Sync

Świnka Skarbonka ma być funkcjonalnością pomagającą nam w oszczędzaniu. Naszym zadaniem będzie określenie celu naszego oszczędzania, kwoty potrzebnej do osiągnięcia celu, terminu jego realizacji oraz czy nasze wpłaty będą regularne lub nieregularne. Bank zadba o resztę, pokaże nam ile procent celu już osiągnieliśmy oraz dodatkowo wypłaci nam premię za regularne wpłaty lub osiągnięcie celu. Naszym celem będziemy mogli podzielić się znajomymi na facebooku.
Świnka Skarbonka w banku Alior Sync

Alior Sync zapewni nam dostęp do Strefy Rozrywki, gdzie za darmo będziemy mogli oglądać filmy lub słuchać muzyki. Bank dodatkowo gwarantuje nam, że co miesiąc będziemy mogli za darmo obejrzeć 5 nowych filmów oraz kupić gry oraz filmy na DVD o 40% taniej niż w sklepach.

Dalej będzie działać program poleceń konta Alior Sync. Będziemy mogli polecić konto w Alior Sync znajomym na facebooku, a 1000 najbardziej aktywnych osób miesięcznie otrzyma bilety do kina!

Alior Sync umożliwi nam zakupy przez internet na raty nawet gdy nie będziemy posiadać w danym momencie środków na koncie. Całą pożyczkę będziemy mogli otrzymać bez wychodzenia z domu. Dodatkowo bank udostępni na smartfony aplikację "Zrób Dobry Deal" dzięki której będziemy mogli wyszukiwać najlepsze okazje zakupowe. Będziemy także mogli kupować produkty partnerów Alior Sync w promocyjnych cenach.

Sam Alior Sync ma dość ambitne plany, w ciągu 4 lat chce mieć milion klientów, 4 miliardy złotych depozytów oraz 2,5 miliarda złotych kredytów.

Tym razem nie będę pisał o moich wrażeniach na temat tej oferty, ale chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Podoba się Wam oferta zaprezentowana przez Alior Sync? Macie zamiar otworzyć w nim konto? Będziecie korzystać z nowości zaprezentowanych przez bank?
Zapraszam do komentarzy! :)


Poprzednie posty na temat Alior Sync:
Alior Sync - ostatnia szansa na 100zł
Alior Sync co należy zrobić, żeby dostać 100zł?
Alior Sync daje 100zł oraz dokładny opis funkcji konta
Alior Sync daje 100zł na dobry początek

Chciałem wszystkich zachęcić do subskrypcji bloga poprzez RSS znajdujące się po prawej stronie bloga u góry. Pozwoli Wam to na bycie na bieżąco z wszystkimi postami umieszczanymi przeze mnie na tym blogu. W szczególności jednak zapraszam na profil bloga na facebooku. Zamieszczam tam informację o wszystkich postach, a dodatkowo informuję o ofertach, które są ograniczone czasowo. Zamieszczać tam będę też oferty opisywane przez inne blogi, a także swoje prywatne porady na temat rynków finansowych.
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich

8 komentarzy:

 1. Zapowiada się nieźle - mi osobiście najbardziej pasują natychmiastowe przelewy. ;) I ciekawy pod jakie OS'y będzie bankowość mobilna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No powoli mam nadzieję, że będą się rozpędzać. Zapowiedzieli, że nowy OS będzie jesienią, ale chyba nie powiedzieli dokładnie jaki. :)

   Usuń
  2. czyli trzeba wymienić telefon :(

   Usuń
 2. Czy są już linki do otwarcia konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank rozpoznaje czy brało się udział w promocji po numerze PESEL, można sobie spokojnie zakładać ;-)

   Usuń
 3. @camber: chyba lepiej trochę poczekać, chyba, że masz z Symbianem to chyba pozostaje tylko wymiana :P

  @Anonimowy:Moim zdaniem nie trzeba mieć żadnego linku. Ja otwarłem konto normalnie na stronie sync.pl i chyba wszystko zadziałało, bo 6 ostatnich cyfr mojego numer konta jest dokładnie takie jakie sobie wybrałem.

  OdpowiedzUsuń