wtorek, 4 grudnia 2012

Zmiany w premii 3% na Dobrym Koncie Millennium

Bank Millennium poinformował właśnie o zmianach w naliczaniu premii 3% zwrotów wydatków w Dobrym Koncie. Zmiany te zostaną wprowadzone od 1 marca 2013 roku.

O tym jak Dobre Konto wygląda teraz można przeczytać tutaj:
Dobre Konto w Millennium Banku 
A więc co zmieni się za kwartał?

Z dobrych wieści mamy przede wszystkim to, że zostanie rozszerzona lista punktów, z których dostaniemy 3% zwrotu. Do dotychczasowych supermarketów, sklepów spożywczych i stacji benzynowych dołączą apteki, punkty apteczne oraz opieka medyczna.

Nie zmieni się także wysokość przyznawanej premii, czyli w dalszym ciągu będzie można otrzymać maksymalnie 50zł miesięcznie.

Niestety w tym miejscu kończą się dobre wiadomości. Bank zmieni sposób naliczania premii. Nie będzie ona naliczana od jakiejkolwiek kwoty zakupów. Czyli od marca robiąc zakupy za 20zł premia nie zostanie naliczona.Od 1 marca 2013 roku Bank Millennium będzie naliczał premię w wysokości 3zł za każde 100zł wydane za pomocą karty debetowej wydanej do Dobrego Konta. Zwrot będzie naliczany osobno do każdej transakcji, czyli nasze wydatki nie będą się sumować. Nie dość, że nie będą się nam liczyć do zwrotu żadne transakcje poniżej 100zł, to jeszcze płacąc 2 razy po 199zł dostaniemy tylko 6zł zwrotu. Do marca za 2 takie transakcje zwrot wyniesie 11,94zł.

Nie zmienia się sposób na darmowe konto w Banku Millennium. Cały czas będzie trzeba zapewnić łączne wpływy w wysokości 1000zł miesięcznie oraz dokonać 1 transakcji kartą debetową.

Bank chcąc umilić nam wprowadzenie zmian w regulaminie wprowadza także promocję trwającą od 5 grudnia do 28 lutego. Polega ona na tym, że można otrzymać darmowy limit w Dobrym Koncie, 7 dni jest on bez oprocentowania. Bank zapłaci nam także za złożenie polecenia zapłaty. Za każde polecenie zapłaty otrzymamy 10zł, a maksymalnie możemy złożyć 5 poleceń zapłaty.

Z treścią listu można się zapoznać tutaj:
Bank Millennium zmiany w Dobrym Koncie

Natomiast z szczegółową informacją na temat premii z polecenia zapłaty tutaj:
Bank Millennium polecenie zapłaty

Dla mnie zmiany te są zupełnie niekorzystne, bo bardzo małe kwoty wydaje w aptekach i punktach zdrowotnych. Będzie mi teraz o wiele trudniej załapać się na maksymalną premię w Dobrym Koncie. Ja osobiście najbardziej cieszę się z tego, że Bank Millennium nie zmienił nic w sposobie pozbycia się opłat za Dobre Konto, które nie są trudne do spełnienia, a dają nam za to całkiem dobrze funkcjonujące konto na którym dodatkowo zawsze można trochę zarobić.

Jeszcze raz zapraszam do przeczytania posta w którym dokładnie opisuję Dobre Konto w Millennium Banku

Tylko dwóch osób brakuje do pierwszej setki lubiących Finanse dla wszystkich na facebooku. Zapraszam do kliknięcia Lubię to! co pozwoli Wam otrzymywać także informację, które nie zawsze jest czas opisywać na blogu:
xamriks.blogspot.com - Finanse dla wszystkich


19 komentarzy:

 1. Zmiana naliczania premii niestety dla mnie dyskwalifikuje konto. Teraz mam 3% za każdą transakcję. Po zmianie jedynie transakcje powyżej 100 zł będą premiowane 3 zł. Osobiście robię wiele zakupów ale na kwoty poniżej 100 zł, więc jak sobie sprawdziłem wyciągi, to po 1 marca 2013 nie dostanę żadnego zwrotu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie znaleźli sposób w Milenium jak uzyskać 6 złotych cashbacku wydając tylko 10-15 złotych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marek jesli chcesz się chwalić to podaj zainteresowanym prv maila z z tym ,,cudownym" sposobem a tu nie zasmiecaj forum i nie draznij banku ok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. maila podawać nie muszę. Wystarczy link do miejsca, gdzie jest on opisany (nie ja go wymyśliłem). Jak ktoś zainteresowany z chęcią udostępnię.
   "Nie drażnij banku"; dobre:) Jeżeli są luki to będą one prędzej czy później załatane - jak na przykład z KK mBanku i mTransferem (luka nadal jest aczkolwiek nie jest taka łatwa w obsłudze).
   Na chwilę obecną mogę wymienić jeden bank w którym nie muszę narzekać na obsługę. Pozostałe same sobie zasłużyły na wyciskanie jak cytryny, skoro nas też potrafią traktować tylko jako owce do strzyżenia. Patrz komentarz powyżej - bank specjalnie ustawił 100 złotych, bo ma bazę danych i wie że wytnie większość klientów przy takim limicie.

   Usuń
  2. ,,Jeżeli są luki to będą one prędzej czy później załatane" a czy nie uważasz że pózniej brzmi stanowczo lepiej niz prędzej?!Przez takie ,,zamieszania" sprawa dojdzie do Samcika lub innego madrali i bedzie w trybie awaryjnym pozamiatane.A do zainteresowanych napiszcie do ,,Wujka Google" i po 5 minutach szukania znajdziecie co szukacie (jakby było zatrudno, czego się obawiam patrz. blogi finansowe listopad- pazdziernik)

   Usuń
  3. Oryginalny pomysł pojawił się w sieci w czerwcu. Minęło już 6 miesięcy, więc praktycznie bank w każdym momencie może zamknąć lukę (albo zrobi to w marcu kiedy wprowadzi nowe zasady). Update informacji po kilku dniach ma już ponad 100 komentarzy - czyli temat nie jest już niszowy. Osobiście wole się podzielić info z innymi żeby też zarobili. Tym bardziej że kokosów na tym się nie wyciągnie.

   A aby szukać czegoś w google należy wiedzieć, że coś tam jest. Ja nie zaczynam dnia od szukania jak wycisnąć więcej z banku xxx.

   Usuń
 4. Ja podam tylko jedno słowo - cashback.
  I mam na myśli inny cashback niż ten, który określa zwrot za transakcje.

  Proponuję zaznajomić się z tematem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Marek, czy możesz podać linka do miejsca gdzie jest opisany ten sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już nie muszę nic podawać, bo się anonimowy niżej podzielił informacją jak to zrobić.

   Usuń
 6. Nie mam konta w tym banku więc chętnie się podzielę bo kiedyś wyczytałem. Robicie zakupy normalnie nawet za 1zł, i każecie sobie wypłacić 200zł w kasie. W ten sposób macie zakup batonika za 1zł darmo + 5zł cashbacku. Niektórzy tak wchodzą do sklepów po darmowe piwo lub dwa i jest to norma.

  OdpowiedzUsuń
 7. Założyłem tam konto, żeby za nie nie płacić i mieć (niewielki) zwrot płatności. Niekombinując z cashbackiem miałem średnio 12 zł miesięcznie (po roku na ubezpieczenie motocykla by było). Teraz może się okazać, że nie będzie tego wcale... W przyszłym roku chyba trzeba będzie poszukać czegoś innego...

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba jednak wiedzą coś o tym,bo znalazłem taką informację na ich stronie o cash backu - "usługa bezpłatna do końca 2012 r."

  OdpowiedzUsuń
 9. A po 1 stycznia ile jest płatna?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mat.

  Chciałbym zwrócić uwagę, że nie jest to zmiana warunków „ZWROTU 3% WYDATKÓW NA ZAKUPY”.
  W rzeczywistości od 1 marca Zwrot 3% Wydatków Na Zakupy przestaje istnieć!

  Mamy za to zupełnie nowy "dodatek" do konta w postaci Zwrotu Części Wydatków Na Zakupy.

  A szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 11. No cóż i tak zaczynała mi już ciążyć ta ilość kont. Zapewne od marca moim podstawowym kontem zostanie to z podwyżką w BGŻ... Szkoda, było fajnie(oddział pod blokiem). Pamiętam jednak, gdy przy zakładaniu konta słyszałem, że zmian w tym typie cashbacku nie będzie ^_^ Taa, już wtedy w to nie wierzyłem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Saved as a favorite, I love your site!
  My website - Playing Online

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam pytanie o warunek, jaki należy spełnic aby konto było za darmo, a mianowicie łączną kwotę wpływów 1000zł. Czy może to być przelew z mojego konta w innym banku? Czy musi to być przelew od "obcej" osoby?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to może być przelew z Twojego konta w innym banku. ;)

   Usuń