wtorek, 7 lutego 2012

Idea Bank i Lokata z Kuponem III

Szczerze mówiąc za bardzo nie wiem jak mogłem przegapić tą ofertę przeglądając stronę internetową Idea Banku. Jednak jest to interesująca oferta dla ludzi z mniejszym kapitałem, którzy nie chcą angażować środków na bardzo długi okres.


Lokata z Kuponem III jest już 3cią wersją tej lokaty dla klientów indywidualnych Idea Banku. Pozwala nam ona na ominięcie podatku Belki poprzez naliczenie wszystkich odsetek przed końcem marca. Jednak różni się ona trochę od oferty, którą opisywałem w poprzednim poście. Przede wszystkim jest ona tylko dla nowych klientów Idea Banku. Można założyć 5 takich lokat, których oprocentowanie wynosi 6,48% w skali roku. Kwotą minimalną dla tej lokaty jest 1000zł, a maxymalną 5000zł. Czas trwania tej lokaty to 3 miesiące.

Samo założenie lokaty może być trochę problematyczne, ponieważ na początku musimy wypełnić formularz na stronie internetowej banku. Wtedy zadzwoni do nas pracownik banku, żeby umówić nas na spotkanie, a następnie smsem otrzymujemy kod, który będziemy musieli pokazać przy zakładaniu lokaty w oddziale banku. Ja na telefon od konsultanta banku w poprzedniej edycji tej lokaty czekałem ponad 2 dni, a tutaj liczy się przede wszystkim czas. Mała liczba oddziałów Idea Banku, też nie ułatwia wizyt.

Na stronie banku można przeczytać więcej informacji na ten temat.

2 komentarze:

  1. I pytanie co później. Jeśli lokaty anty-belkowe znikną to po 3 miesiącach nie znajdziesz już dobrego oprocentowania. Podczas gdy dla 6% na 15 miesięcy wyjdziesz sumarycznie lepiej.

    Tutaj warto ulokować środki o których wiemy, że mogą nam się przydać już za 3-4 miesiące. Jeśli jednak mamy ochotę trzymać coś na lokacie, to warto patrzeć z perspektywy zmian w podatku belki.

    OdpowiedzUsuń
  2. No ja nie mam za bardzo takich środków i możliwości, żeby wchodzić w długie lokaty. Nawet przy 3 miesiącach mam czasami obawy, że będę potrzebował kasy do jakiegoś biznesu i mi on nie wypali przez to, ze kasa na lokatach. Bo na przykład pojawiła by się promocja, że otwierasz gdzieś konto i musisz zrobić 2000zł jednorazowej wpłaty wtedy dostajesz bonus 10%. No i wtedy albo latam i staram się pożyczyć kasę, albo zamykam lokatę i tracę odsetki (co i tak często jest opłacalne).

    Wystarczy, że w TV zaczną trąbić o zieleni na giełdzie co w połączeniu z końcem lokat antybelkowych może spowodować, że ludzie wycofają kasę z banków i będą banki kombinować, żeby tą kasę z powrotem odzyskać. ;)

    OdpowiedzUsuń